tým: U19

Nepovedený začátek! Starší dorost Strakonic doma vyfasoval sedmičku

Starším dorostencům strakonického Junioru se vstup do nového ročníku divize vůbec nepovedl. Na svém hřišti podlehli v sobotu 22. srpna pražské Aritmě vysoko 1:7 (1:4). Rozhodnuto bylo velmi rychle. Hosté v rozmezí 10. – 16. minuty třikrát skórovali a bylo vymalováno. Celku od Otavy se sice podařilo zásluhou Šourka snížit, jenže soupeř znovu odskočil a po přestávce přidal další tři branky.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Starší dorostenci Junioru poprvé na jaře bodovali naplno, rozhodl David Juhaňák


Potřetí na jaře se fotbaloví starší dorostenci Junioru Strakonice dočkali bodového zisku, poprvé ovšem plného. V sobotu 30. března na domácí umělce v rámci 19. kola divize porazili Hořovicko 3:1 (2:1). Tým poslal v 11. minutě do vedení Petráň, ale hned za dvě minuty bylo srovnáno. Za dalších deset minut se skóre měnilo podruhé ve prospěch Jihočechů, když se prosadil Juhaňák. Ve druhé půli se na hřišti více bojovalo, šancí bylo málo. Po jedné větší na obou stranách, až do 80. minuty, kdy po standardní situaci zblízka dopravil míč do branky znovu Juhaňák a definitivně rozhodl. Domácí pak byli lepší a ještě měli šance skóre navýšit, ale výsledek už zůstal nezměněný.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Byli zralí na ručník, přesto mladší dorostenci Strakonic brali všechny body


Jedni si polepšili, druzí pohoršili. Takové je resumé čtrnáctého kola divize z pohledu dorostenců strakonického Junioru. Pokles na čtrnáctou z třinácté pozice zaznamenali fotbalisté do devatenácti let. Favorizovaným Rokycanům dokázali vzdorovat pouze hodinu, pak čtyřikrát inkasovali. To jejich mladším kolegům totálně nevyšel úvod. Už v deváté minutě prohrávali 0:3 a byli zralí na ručník… Jenže se nevzdali a za svoji snahu byli odměněni vítězstvím 5:4, díky němuž poskočili na jedenáctou příčku.

Starší dorost

• 14. kolo, sobota 10. listopadu:

FK Junior Strakonice – FC Rokycany 0:4 (0:0).

Branky: 64. Kroc, 68. Laubr, 74. Plzák, 88. Rybař.

 

Mladší dorost

• 14. kolo, sobota 10. listopadu:

FK Junior Strakonice – FC Rokycany 5:4 (3:3).

Branky: 34. Pavlík, 38. Pícha, 40. Mareš, 57. Bártík, 69. Doležal – 2. a 60. Ryba, 8. Radošovský, 9. Janota.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Strakoničtí dorostenci selhali v koncovce, body putovaly do Příbrami


Neproměněné šance. To byl hlavní důvod, proč dorostenci strakonického Junioru vyšli ve dvanáctém kole, které bylo na programu poslední říjnovou sobotu, v domácím prostředí naprázdno. Starší tým podlehl Příbrami nejtěsnějším možným rozdílem a mladší kolegové utrpěli porážku 1:3. Oběma celkům aktuálně patří v divizní tabulce třináctá příčka.

Starší dorost

• 12. kolo, sobota 27. října:

FK Junior Strakonice – SK Spartak Příbram 0:1 (0:0).

Branka: 60. Prýmek.

Mladší dorost

• 12. kolo, sobota 27. října:

FK Junior Strakonice – SK Spartak Příbram 1:3 (1:2).

Branky: 14. Horešovský vlastní – 26. a 33. Žofka, 67. Vild.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Starší dorost manko dohnal, mladší se do zápasu nevrátil


Divizní dorostenci strakonického Junioru doplatili v pátém kole na nepovedené začátky. Jak mladší, tak i starší tým nabral v úvodní desetiminutovce dvoubrankové manko. Fotbalisté do devatenácti let ještě dokázali zabrat a nakonec urvali alespoň bod, když prohráli až po penaltové loterii, ale svěřenci trenéra Martina Virostka se už vrátit do utkání nedokázali a nakonec padli 0:4.

Starší dorost

• 5. kolo, sobota 8. září:

FK Junior Strakonice – SK Motorlet Praha 3:3 (1:3), penalty 7:8.

Branky: 20. Holín, 55. Šourek, 89. Šimek – 4. Shyryaev, 5. Simandl, 42. Pospíchal.

Sestava: Pavelka – Juhaňák, Peroutka, Touš, Šimek, Petráň, Nosek, Masopust, Šourek, Vaněček, Holín. Střídali Fábera, Hlava, Chvosta a Kučera.

Mladší dorost

• 5. kolo, sobota 8. září:

FK Junior Strakonice – SK Motorlet Praha 0:4 (0:2).

Branky: 5. Kornacki, 7. Holakovský, 49. Zumr, 63. Brada.

Sestava: Lukeš – Suchý, Pavlík, Šimák, Viktora, Novák, Hlava, Černý, Kafka, Pícha, Doležal. Střídali Jáchym, Přib a Rataj.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)