tým: U12

Konfrontace se zahraničními celky vyšla na výbornou

S ligovými ml. žáky jsme si zajeli k sousedům do Rakouska poměřit síly. Valná většina byla o rok starší a naši kluci s Junioru si vedli zdatně a skončili na solidním 2.místě. Tímto bychom chtěli poděkovat klukům s Ulrisbergu za výborně uspořádány turnaj a zpestření v naší fotbalové práci.

Zimní Wolf liga r. 2007 – 3. místo


Z odvetných zápasů nadstavbové části o 1 - 5. místo jsme si připsali 2 výhry a 2 porážky a v konečném pořadí Zimní Wolf ligy jsme se umístili na pěkném 3. místě (14 účastníků).
Konečné pořadí finálové skupiny o 1.-5. místo:
1. Dynamo ČB
2. SKP ČB
3. FK Junior Strakonice
4. Veselí/Lužnicí
5. Dačice
Zimní Wolf liga - r. 2007 a ml. - 5. hrací den - finálová skupina o 1.- 5. místo (hrací doba 1x20min)  :
FK Junior Strakonice - Veselí nad Luž. 2:1
Branky: Matthew Fiche, Jonáš Kostka
Již v první vteřinách se ocitl ve vyložené šanci Adam Rejšek, avšak neměl srovnaná mířidla. Vzápětí, to běžela ještě 1', vyrobil náš gólman hrubku při rozehrávce a soupeř šel do vedení. My jsme se nenechali tímto gólem nijak deprimovat a pokračovali v soustavném tlaku, který jsme nakonec přetavili dvěma góly v sice těsné, ale co se týče herní převahy v zcela zasloužené vítězství. Nejdříve Jonáš Kostka vysunul na levém křídle Jirku Kostěnce , který vyzval pěknou přihrávkou ke gólovému zakončení Matthewa Ficheho a ten se nemýlil 1:1. Naší vítěznou branku vsítil pěknou střelou ze vzduchu Jonáš Kostka - 2:1. Celou řadu šancí jsme ještě nevyužili.
FK Junior Strakonice - SKP ČB 0:3  
Dá se říci, že do prvního gólu, který jsme obdrželi v 15', jsme měli mírnou převahu, ze které jsme si vytvořili 2-3 šance a soupeři nic vážnějšího nepovolili. Již zmiňovaná inkasovaná branka se ukázala jako rozhodující a soupeř následně využil našich chyb v obraně k nakonec výsledkově hladké výhře, i když herně tomu tak úplně nebylo.
FK Junior Strakonice - Dačice 4:2  
Branky: Jonáš Kostka, Jan Tomšovic, Štěpán Mach, Adam Rejšek
Po našem vedoucím gólu Jonášem Kostkou jsme čelili pokutovému kopu, který exekutor vyslal do břevna - to byl asi jediná situace, která nám mohla zkomplikovat tento zápas. Následně jsme se dostali do vedení až na 4:0 po brankách Honzy Tomšovice, Štěpána Macha a Adama Rejška. Poté jsme přešli až do příliš klidového režimu, soupeř se chopil situace a zkorigoval na konečných 4:2 v náš prospěch.
FK Junior Strakonice - Dynamo ČB 0:1
Sehráli jsme s vítězem turnaje dobrou partii. O osudu zápasu nakonec rozhodla střela domácího útočníka po dlouhém pasu přes našeho pozičně špatně postaveného obránce. Také my jsme měli vyložené šance. Tu největší Adam Rejšek, který bohužel při křídelním průniku neproměnil. Poté si díky výbornému napadání rozehrávky domácích dostal do šance Kamil Dejmek, bohužel balón na dlouhou nohu stačil poslat sice kolem brankaře, ale také o nějaký decimetr mimo tyč branky.
Všichni, kteří nastoupili do turnaje, zaslouží za své výkony velké uznání. Co se týče dnešního hracího dne , tak mužstvo táhli především Karel Kloud, Jonáš Kostka, Kamil Dejmek a Jan Tomšovic, ostatní jim zdatně sekundovali.
Soupiska FKJS: Matyáš Janda - Jonáš Kostka, Kamil Dejmek, Jan Tomšovic, Karel Kloud, Adam Rejšek, Matthew Fiche, Matěj Peleška, Jiří Kostěnec, Štěpán Mach
Dále k tomuto úspěšnému účinkování na turnaji přispěli v některých z minulých hracích dnů: Dominik Beneš, Viktor Janda, Teodor Káles, Matyáš Kural, Jakub Vanda, Daniel Steiner, Filip Švejnoha, Jan Volf a Martin Zeman

Zimní Wolf liga r.2007 – 4. hrací den – finálová skupina o 1.-5. místo


Zimní Wolf liga - r. 2007 a ml. - 4. hrací den - finálová skupina o 1.- 5. místo (hrací doba 1x20min)  :
 
FK Junior Strakonice - Veselí nad Luž. 0:0
Tímto brzkým ranním zápasem jsme zahajovali program hracího dne a na některých hráčích to bylo znát. K vidění příliš šancí nebylo, měli jsme mírnou převahu, avšak největší šanci si vytvořil soupeř v samém závěru. Naštěstí pro nás neproměnil, tak jsme nakonec byli rádi za remízu. 
FK Junior Strakonice - SKP ČB 1:3  
Branka: Karel Kloud
Vůbec jsme nezachytili vstup do zápasu a v hned v prvních vteřinách zápasu překvapila našeho gólmana střela sice povedená, ale brankář jeho kvalit by si s ní měl poradit. Soupeř nás přehrával a zaslouženě navýšil své vedení na 2:0. Poté jsme měli šanci na zvrat, když si po faulu na Honzu Volfa postavil balon Karel Kloud a výstavní střelou do šibenice snížil na 1:2. Vyrovnávací branka visela na vlásku, ale produktivita nebyla dnes naše deviza, a tak si soupeř pojistil výhru třetí brankou proti naší nejisté obraně, jejíž organizaci citelně chyběl nemocný Filip Švejnoha.
FK Junior Strakonice - Dačice 2:1  
Branky: Adam Rejšek, Matthew Fiche
V zápase proti dnes patrně nejhratelnějšímu soupeři, jsme konečně nejen bodově, ale také herně zabrali a pouze díky nízké produktivitě jsme museli být ve střehu až do konce zápasu.
FK Junior Strakonice - Dynamo ČB 1:1
Branky: Adam Rejšek
Patrně náš nejlepší výkon dnešního dne. Vyšel tah se stažením Karla Klouda na střed obrany a v útoku začali konečně hrát dle našich představ Adam Rejšek a Honza Tomšovic. Pochvalu zaslouží Mathew Fiche, dražejovský hráč, který za souhlasu mateřského klubu s námi absolvoval tento hrací den a v konkurenci s nejlepšími krajskými týmy se určitě neztratil!
16. března bude na pořadu závěrečný hrací den, kdy se budou hrát odvetné zápasy.
                                                                                                                                                      
Soupiska FKJS: Matyáš Janda - Martin Zeman, Jonáš Kostka, Kamil Dejmek, Jan Tomšovic, Matyáš Kural, Karel Kloud, Adam Rejšek, Jan Volf, Matthew Fiche

Zimní Wolf liga r.2007 – 3. hrací den

 


3. kolo Zimní Wolf ligy - r. 2007. Do 3.kola turnaje jsme nastupovali z průběžného 1.místa a tak byl pro náš tým tento den zavazující, abychom navázali na předchozí úspěšná 2 kola.

Soupiska FKJS: nominace: Matyáš Janda, Martin Zeman, Štěpán Mach, Jakub Vanda, Matěj Peleška, Jan Tomšovic, Daniel Steiner, Jan Volf, Viktor Janda,Teodor Káles

FK Junior Strakonice -  TJ Jiskra Třeboň 2:0

Branky: Matěj Peleška, Jan Tomšovic

I přes upozornění na sílu soupeře, jsme v prvních minutách ztráceli a houževnatě bránili útoky, které se hrnuli na naši bránu v nevídané četnosti. Z naší letargie a zaspaného začátku nás dostal v 5 minutě utkání krásnou střelou ze střední vzdálenosti Matěj Peleška, kdy míč zapadl obloukem za brankařova záda našeho soupeře. Následně Třeboň trochu polevila, kdy při nátlakové hře našich hráčů v záložní řadě ji zužitkoval v 7 minutě Honza Tomšovic. I když náš soupeř nás převyšoval svoji výškou, tak jsme dokázali závěr zápasu uhrát naší kombinační hrou plnou přesných přihrávek. Ten kdo by viděl první 3 minuty utkání a závěrečné 3 minuty, tak by jen těžko uvěřil, že se jednalo o stejný zápas z hlediska špatného úvodu a výborného závěru z hlediska předvedené kombinační hry.

FK Junior Strakonice – TJ Hradiště 1:1 

Branky: Viktor Janda

I když jsme zápas v úvodní části zachytili v plné koncentraci a soupeře jsme ihned „přitlačili“ na soupeřově polovině, tak jsme v 5 minutě utkání z rychlého brejku inkasovali na 0:1. Náš soupeř se stáhl na své vlastní polovině, kdy spíše fotbalový zápas připomínal házenkářský duel. I když naši krajní obránci efektivně předskakovali útočníky soupeře při převzetí míče, měli menší nabídku ze strany krajních záložníku a byli nuceni střílet se střední vzdálenosti, kdy jsme soupeřovu branku obstřelovali, jak z nějakého historického filmu. Následně jsme se dostali do několika slibných i vyložených šancí, kdy jsme nebyli schopni dokonce 2 x zakončit do prázdné brány a naše útočící „křeč“ ve snaze dál gól pokračovala. Když už zbývali poslední dvě minuty utkání, tak náš levý obránce Viktor Janda odebral míč svému útočícímu hráči, navedl si ho na střed hřiště a skrytou střelou mezi bránícími hráči soupeře vystřelil, kdy přes veškerou snahu míč prošel pod brankářem soupeře, který neodhadl odraz dopadající střely. Bohužel zápas, který jsme měli vyhrát rozdílem několika vstřelených branek jsme si značně zkomplikovali.

FK Junior Strakonice – FC Příbram 4:0  

Branky: 2x Matěj Peleška, Jan Tomšovic, Jakub Vanda

Do zápasu jsme vstoupili s jinou energií a s touhou předvést výkon jako v prvním zápase s Třeboní. Ihned ve druhé minutě utkání při kombinaci přihrávek Honzíka Tomšovice a Volfa dostal finální přihrávku jako na zlatém podnose náš nejlepší střelec tohoto dne a nemýlil se. Ihned po rozehrávce soupeře se kluci v záložní řadě znovu dostali do presování soupeře, kdy malou domů a váhavou rozehrávku brankaře zužitkoval naše dnešní hrající „motorová myš“ Honzík Tomšovic a bylo rázem skoré 2:0 v náš prospěch. Snad nejhezčí akci utkání jsme předvedli v 10 minutě utkání, kdy si Viktor Janda z pozice obránce vyměnil post s Danilem Steinererm a Martin Zeman nádhernou průnikovou přihrávkou do strany přes polovinu hřiště našel nabíhajícího Viktora, který z jednoho doteku vracel na volného Jakuba Vandu, který do prázdné branky bezpečně zavěsil. V závěru utkání Matěj Peleška ještě zachytil nepřesnou rozehrávku soupeřova brankaře a navýšil skóre na konečných 4:0.

 FK Junior Strakonice – FK Horažďovice -1:1

Branky: Martin Zeman

Tento zápas byl velmi podobný zápasu s Třeboní, kdy jsme jednoznačně zaspali úvod zápasu. Kdybychom do 5 minuty utkání prohrávali 0:3, tak se nikdo nemohl divit. To co nás zdobilo u našich krajních obránců, tak úvod zápasu skoro naznačoval, že mají za sebou 10 km výběh. Všude jsme byli pozdě a o obsazování a přebírání hráčů ani nemluvě. Když vše vypadalo, že jsme vše ustáli bez obdržené branky, tak jsme bohužel soupeři umožnili neskutečnou hrubkou u rohového praporku ztrátou balonu a soupeř ji využil. Následně jsme byli nuceni řádně pozměnit posty a kompletně celou sestavu, kdy naštěstí přišla tato nečekaná změna v pravou chvíli. Obratem jedné minuty se stal z našich kluků naprosto jiný tým. Soupeře jsme přitlačili na jeho polovině a obrovský hlad po vyrovnání dotlačil dorážkou v poslední minutě utkání fantasticky hrající Martin Zeman, který se z pozice krajního obránce ve výše zmiňované rošádě stal naším středním záložníkem a rozdílovým hráčem.

FK Junior Strakonice - Vimperk 4:1

Branky: 2x Martin Zeman, Matěj Peleška, Viktor Janda

Ihned po zápase jsme si s hráči důrazně vyříkali hrubé chyby z předchozího utkání, že by náš tým měl určovat průběh zápasu svoji hrou v obrané i útočné fázi. Opět jsme tento zápas oproti předchozímu okamžitě chytili tzvn. za pačesy.  Již ve 3 minutě zápasu jsme kopali přímí kop těsně za naší polovinou, kdy Matěj Peleška nachytal soupeřova brankaře v nedbalkách a přehodil ho z neuvěřitelné vzdálenosti. Ihned po rozehrávce ve 4 minutě utkání skóroval Martin Zeman. Bohužel po naší chybné rozehrávce v obraně se na naší polovině dostal míč k soupeřovi nejlepšímu hráči a ten z následného brejku snížil na 2:1. Kluci se ihned oklepali a následnou pěknou akcí po finální přihrávce Jakuba Vandy se náš šikula Martin Zeman nemýlil. Utkání jsme měli pevně v rukou, kdy 4 minuty před koncem zápasu zvýšil náš náskok na konečných 4: 1 Viktor Janda.

Všem klukům bychom chtěli za týmový výkon poděkovat. Jistě však stojí za zmínku vyzdvihnout neuvěřitelný výkon hráčů na hranici sebeobětování pro tým Matěje Pelešku, Martina

Zemana a Honzíka Tomšovice, kteří náš tým drželi nad vodou v nejtěžších chvílích dnešních odehraných zápasů.