tým: U10

Petřín Cup 2020

Poslední přípravný turnaj před novou sezonou 2020/2021 zajížděla přípravka FK JUNIOR STRAKONICE ročník 2011 na Petřín CUP 2020 do Plzně, kde místní SK PETŘÍN PLZEŇ pořádá již tradiční turnaj přípravek ročníku 2011 a mladší.

Borci ze strakonického Junioru, jak se mladým fotbalistům říká, byli nasazeni v první skupině A spolu s domácím SK Petřín Plzeň „A“, Bohemians Praha 1905 „A“ a SK Český Brod. Celkem se zde představilo 16 týmů ve čtyřech skupinách.

První zápas „Borci“ nastoupili proti domácím SK Petřín a podlehli jim hladce 0:5, kdy domácí výborně kombinovali a využili chyb Junioru. Po prvním zápase a „sprchou“ od trenéra jsme do druhého zápasu pozměnili sestavu a rozestavení a bylo hned vidět, jak kluci prodali to co umí a porazili Bohemku 2:1, kdy góly dávali Petr Baloušek junior a Lukáš Fringoš a celkový výkon týmu zaslouží pochvalu. Bohemians 1905 stačil korigovat až v samotném závěru utkání. Poslední zápas ve skupině odehrál Junior proti SK Český Brod a skvěle navázal na předchozí bojovnou výhru a nasazení a porazili tohoto soupeře jasně 5:1, kdy se o branky podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek a David Petrů po dvou brankách.

Celkově Borci skončili ve skupině druzí. V osmifinále jsme narazili na FK Sparta Kolín, kde jsme tohoto soupeře k ničemu nepustili a bojovností, nasazením a týmovou hrou odehráli brankově a i herně nejlepší výsledek 9:2, o branky se podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek, David Petrů a Kryštof Bouček po 2, jeden gól dal Lukáš Fringoš. Ve čtvrtfinále nám los přiřadil FK Příbram a i v tomto utkání jsme se jako první rychle ujali vedení 1:0 Oliverem Šmídem a drželi soupeře na jeho polovině.

Bohužel po dvou chybách ke konci zápasu nás soupeř potrestal a ani závěrečný tlak Borců nevedl ke korekci výsledku, atak jsme prohráli 1:2 a touto porážkou jsme byli odsunuti o boj o 5 až 8místo. V následujícím zápase proti Bohemians Praha 1905 „B“ jsme soupeře zaskočili aktivní hrou, důrazem a tlakem, kdy jsme nepustili soupeře k ničemu, ale ani šance Balouška, Čadka, Boučka, Šmída i Fringoše zůstaly nevyužité, atak přišel trest v poslední minutě utkání jedinou akcí soupeře a prohra 0:1 byla na Světě. Po zápase i trenér Bohemky „B“ uznal naši převahu, ale fotbal se hraje na góly a ne na šance. Tento zápas nám přisoudil k poslednímu zápasu rezervu plzeňské FK VIKTORIA PLZEŇ „B“. Výborným startem do posledního zápasu a dvou brankách nejlepšího hráče Olivera Šmída jsme vedli 2:0 už v 5té minutě utkání. Vzhledem k výborné kombinační hře Viktorky a ubývajícím silám Borců, kteří hráli v nekompletní sestavě, tak rychle korigovala zápas na konečných 2:3 a tímto pro Borce zápas a celý turnaj skončil konečným 8místem. Celkově je to naše maximum. Ukázalo se, že se nechá hrát s každým, ale pokud chcete mít kvalitu, hrát pěkný fotbal a aby kluci měli z fotbalu radost, potřebujeme posílit. Proto také budeme společně s vedením oddílu udělat nábor fotbalistů ročníku 2011, abychom i nadále mohli reprezentovat FK JUNIOR STRAKONICE v tom nejlepším světle. Za FK JUNIOR STRAKONICE 2011 Petr Baloušek trenér. Pro zranění chyběl Ondřej Mihalo a omluven byl i Vít Čadek.

Horní řada z leva – David Petrů, Petr Baloušek junior, Kristýna Fürbahová, Dominik Čadek, Oliver Šmíd, dole z leva Marek Chvosta, Lukáš Fringoš, Jan Šindelář, Matyáš Lacina a Kryštof Bouček.

Strakonický Noimak cup: Ve starších přípravkách byli nejlepší domácí

Fotbalový stánek na strakonickém Sídlišti hostil v sobotu 20. června další ročník tradičního turnaje Noimak cup, který je určený pro hráče mladších a starších přípravek. Dohromady se sešlo třiadvacet družstev, tedy o jedno méně, než organizátoři původně očekávali. V obou kategoriích byli účastníci rozděleni do dvou skupin a poté následovaly boje o konečné umístění. Začalo se na přírodní trávě, ale vinou stálého deště se muselo dění přesunout na sousední umělku. To trochu narušilo plány, takže slavnostní vyhlášení, při němž byly předány ceny všem týmům, proběhlo s malým zpožděním.

Starší přípravky

Konečné pořadí

1. FK Junior Strakonice II, 2. FK Pelhřimov, 3. TJ Blatná I, 4. FC Písek, 5. FK Horažďovice, 6. SK Slavia Jesenice, 7. TJ Hradiště, 8. Jihočeská fotbalová akademie, 9. TJ Sušice, 10. FC Volenice 2013, 11. FK Junior Strakonice I, 12. TJ Blatná II.

Mladší přípravky

Konečné pořadí

1. FK Horažďovice, 2. TJ Start Luby, 3. FK Protivín, 4. SK Český Brod, 5. TJ Sušice, 6. FK Junior Strakonice A, 7. FK Uhlířské Janovice, 8. SK Otava Katovice, 9. TJ Blatná, 10. FC Volenice 2013, 11. FK Junior Strakonice II.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Starší přípravka vyloupila Horní Rakousko

Minulý víkend se starší přípravka FK Junior Strakonice, kategorie U10, zúčastnila regionálního halového turnaje v Horním Rakousku, městě Ulrichsberg. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev z Rakouska, Německa a České republiky. Kromě našeho strakonického týmu se zúčastnilo ještě jedno české družstvo z Horní Plané u Lipna. Turnaj se hrál každý s každým. Strakonické mužstvo se představilo ve vynikající formě. Turnaj sice začalo remízou 0:0 právě s týmem z Horní Plané, ale pak už excelovalo až do konce turnaje jistou obranou a vysokou produktivitou. Prošlo celým turnajem bez jediného inkasovaného gólu a postupně porazilo 7:0 Union Niederwaldkirchen, 2:0 SU St. Martin, 7:0 TSU Hofkrichen i. M., 2:0 UFC Haibach a 3:0 SK Kleinzell s celkovým skóre 21:0. Vynikající výkon podal brankář Martin Hlinka. O všechny góly se rozdělili Tomáš Procházka 11, Tobias Přibyl 5, Šimon Procházka 2, Adam Litoš 1, Jakub Šamánek 1 a Filip Janda 1.

Turnaj přípravek ve Strakonicích


Dne 16.6.2018 se odehrál již 16.roč. turnaje Ml. a St. přípravek ve fotbale na hřišti ve Strakonicích na Sídlišti.

Mladší přípravka byla rozlosována do dvou skupin po 6 mužstvech .

Pořadí ve skupině A ml. přípravka

1 Místo 1 FC Příbram

2 Místo TJ Hradiště

3 Místo FC Viktoria Plzeň

4 Místo TJ Blatná 2

5 Místo TJ Volenice

6 Místo Junior Strakonice 1

Pořadí ve skupině B ml. přípravka

1 Místo FK Horažďovice

2 Místo Junior Strakonice 2

3 Místo TJ Blatná 1

4 Místo SK Dynamo Č. Budějovice

5 Místo TJ Sušice

6 Místo TJ Šumavan Vimperk

První semifinále 1 FK Příbram - Junior Strakonice  3 : 5

Druhé semifinále FK Horažďovice - TJ Hradiště Junior Strakonice 2 - FK Horažďovice 4 : 0

Ostatní mužstva hrála křížem podle pořadí ve skupinách

O 3 místo 1 FC Příbram - TJ Hradiště 7 : 0

Celkové pořadí ml. přípravek

1 . Místo FK Horažďovice

2. Místo Junior Strakonice 2

3 . Místo 1 FC Příbram

4. Místo TJ Hradiště

5. Místo TJ Blatná 1

6. Místo FC Viktoria Plzeň

7. Místo SK Dynamo Č. Budějovice

8. Místo TJ Blatná 2

9. Místo TJ Volenice

10. Místo TJ Sušice

11. Místo TJ Šumavan Vimperk

12. Místo Junior Strakonice 1

Turnaje starších přípravek se zúčastnilo 8 mužstev, které hráli každý s každým.

Na 1 místě se umístnilo mužstvo TJ Sušice bez ztráty bodu. O druhém místě rozhodl vzájemný zápas mezi FK Horažďovicemi a Juniorem Strakonice 1:2. I ostatní mužstva podávala velice kvalitní hru, ale prostě nikdo musí být poslední a na tom myslím nezáleží.

Pořadí Starších přípravek

1. Místo TJ Sušice

2. Místo Junior Strakonice 2

3. Místo FK Horažďovice

4. Místo Junior Strakonice 1

5. Místo TJ Otava Katovice

6. Místo SKP Č.Budějovice

7. Místo FC Volenice

8. Místo TJ Dražejov

Zvláštní poděkování patří rozhodčím - p. Kaník , p. Krejčik , p. Anšlág a p, Frčkovi. Organizačním pracovníkům - p. Boukalík, p. Mašek, p. Janoch, za velice dobře připravené hřiště panu Rosteckému a jeho kolegům.Taktéž veliké poděkování patří všem sponzorům bez, kterýc by turnaj nemohl být.

Prostě všem patří poděkování a doufám, že se za rok zase sejdeme ve zdraví a strávíme velice pěkný den na hřišti ve Strakonicích.

Foto Jan Škrle, Text Martin Chylík