tým: Muži

Junior doma opět zaváhal! Podruhé za sebou prohrál rozdílem třídy

Závěr podzimu fotbalistům Junioru Strakonice nevyšel. Ze tří posledních zápasů dva prohráli, oba doma. A oba shodně 1:4. V dohrávce 1. kola I. A třídy, která byla derniérou první poloviny sezony, v sobotu 10. listopadu na hřišti Na Sídlišti podlehli Trhovým Svinům (o dva týdny dříve předtím Na Křemelce s Planou u Českých Budějovic). Tým od Otavy tak přezimuje třetí se ztrátou šesti bodů na vedoucí Novou Ves u Českých Budějovic.

Domácí měli v úvodu první půle dvě dobré možnosti, které nevyužili, a tak ve 25. minutě udeřil hostující Kodras. Vedení udrželi hosté do půle. Druhé dějství začali Strakoničtí skvěle, hned ve 46. minutě vyrovnal Zušťák a za další dvě minuty vsítil druhý gól, jenže ten neplatil pro ofsajd. Pak měl ještě stoprocentní příležitost Bálek, který ale sám proti brankáři neuspěl. A karta se začala obracet.

Soupeř v 65. minutě po rychlém protiútoku a chybě domácích dal na 2:1, konkrétně Šemro. Za dalších pět minut přišel další rychlý kontr a míč z bezprostřední blízkosti dorazil Chromčák - 1:3. skvělý úsek hry pro hosty pak korunoval v 76. minutě čtvrtou trefou Gažák. Junior se k většímu ohrožení už nedostal, obrana Trhových Svinů pracovala skvěle, domácím vázla mezihra a kombinace.

Strakonický Jan Zušťák opět úřadoval! Hattrickem sestřelil Semice

K bezproblémovému vítězství dokráčeli v 10. kole I. A třídy fotbalisté Junioru Strakonice. V neděli 14. října doma rozdílem třídy porazili Semice 5:1 (2:1) a řádil opět kanonýr Jan Zušťák, který vsítil tři góly.

První půle byla vyrovnaná, po necelé půlhodině poslal domácí do vedení Kočí a náskok navýšil o deset minut později Zušťák. Hosté se vrátili do hry těsně před přestávkou, ve 43. minutě snížil Škulina.

Vstup do druhého poločasu vyšel Strakonickým parádně. Nejprve ve 47. minutě Zušťák zakončil kombinační akci ve vápně na 3:1, za tři minuty ten samý hráč dostal přesný pas po rychlém protiútoku a překonal brankáře Dvořáčka potřetí a celkově počtvrté. V 58. minutě ještě hlavou přidal pojistku Matěj Kostka.

Zbytek zápasu se už jen dohrával. Semice neměly žádnou vyloženou šanci, jen tři střely mimo, které gólmana Víta Reisera nemohly ohrozit. Jeho spoluhráči byli v útoku nebezpečnější, ale ani oni už nedokázali skórovat.

Junior doma skolil vedoucí Lažiště, výhru zařídil kanonýr Jan Zušťák

Zatím nejcennější vítězství! Skalp do té doby neporaženého lídra I. A třídy získali fotbalisté Strakonic. V 8. kole soutěže v neděli 30. září na domácím hřišti porazili o pouti Lažiště 2:1 (1:1).

První porážku soupeři připravil kanonýr Jan Zušťák, autor obou gólů. Ten první dal v 19. minutě hlavou, hosté vyrovnali ve 34. minutě, kdy chyboval strakonický stoper a mezi střelce se zapsal Tomáš Vokatý. Po změně stran nejprve strakonický brankář Lukáš Lízal zneškodnil samostatný únik soupeře i následnou dorážku, na druhé straně o chvíli později domácí trefili jen břevno.

Po hodině hry Junior přežil další dobrý průnik a střelu hostů, která skončila vedle, aby hned poté, v 65. minutě, Jan Zušťák úspěšně zakončenou individuální akcí rozhodl o zisku tří bodů pro své mužstvo. Hned za minutu šel navíc sám na brankáře Davida Tesaře, ale ten jeho pokus zneškodnil. Hosté hrozili, defenziva týmu od Otavy však odolala až do konce.

Strakoničtí se v tabulce posunuli na druhé místo, o bod za nadále vedoucí Lažiště. A spolu s Novou Vsí u Českých Budějovic, která je třetí při stejném bodovém zisku, zůstávají neporaženi.

Junior vydřel bod, remízu zařídil Jan Zušťák z penalty

Upachtěná remíza! Poprvé v sezoně nebodovali fotbalisté Strakonic na svém hřišti naplno. V neděli 16. září v 6. kole I. A třídy remizovali s Novou Vsí u Českých Budějovic, která je nováčkem soutěže, 1:1 (0:0). Oba týmy tak mají shodně 11 bodů.

První poločas přinesl jen dvě větší šance, při jedné skončil míč na břevně domácí svatyně, na druhé straně dobrou příležitost nezužitkoval Zušťák. Hosté šli do vedení ve 49. minutě po rohu a hlavičce Boháče. Domácí vyloženou šanci neměli až do 76. minuty, kdy byl ve vápně faulovaný Zušťák, který nařízenou penaltu proměnil a vyrovnal. Jen chvíli předtím zachránil Strakonické gólman Lízal, který tváří v tvář vychytal Neumanna.

Necelých deset minut před koncem pak byl po přečíslení ve stoprocentní šanci Němeček, ale z úhlu ho vychytal hostující brankář Bartizal. A při poslední akci utkání po standardce soupeře míč jen proletěl vápnem domácích. Nová Ves se ve Strakonicích předvedla jako kvalitní, rychlý a kombinační tým, jehož hráči byli úspěšní i ve vzduchu.

Junior i napotřetí vyhrál, vítězný gól ale vsítil až v 90. minutě

Série pokračuje! Fotbalisté Junioru Strakonice vyhráli i třetí zápas sezony, tentokrát však hodně se štěstím. Vítězný gól vstřelili totiž až v poslední minutě. Se Slavií České Budějovice v neděli 2. září ve 4. kole I. A třídy doma prohrávali od 22. minuty, kdy se z penalty trefil Slípka. Po obrátce Strakoničtí tlačili a vyrovnání se dočkali v 65. minutě po parádní střele Martina Šrámka. Zápas směřoval k remíze, ale v 90. minutě nacentroval ze strany Zušťák, do vzduchu se pověsil zcela volný Kočí a hlavou rozvlnil síť. Zařídil tak další tři body pro Junior. Ten je v tabulce druhý o skóre za Lažištěm. Strakonice na Slavii České Budějovice umí, porazily ji i ve třetím vzájemném utkání (v minulém ročníku venku 1:0 a doma 5:2).