tým: Muži B

Hoštice prohrály ve Strakonicích a přišly o titul podzimního půlmistra

Dudák okresní přebor fotbalistů zná podzimního půlmistra. Tento titul získalo katovické béčko, které těsně před zimní přestávkou vystřídalo na čele tabulky Střelské Hoštice. Ty totiž nechaly všechny body na strakonické Křemelce, tamnímu béčku Junioru podlehly 1:4 (1:2). Vítězství domácích režíroval hattrickem Petr Baloušek a jednu branku přidal Karel Kalianko. Jedinou trefu poražených obstaral Pavel Rejšek.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Souboj rezerv neměl vítěze

Jedenácté kolo Dudák okresního přeboru fotbalistů přineslo v sobotu 20. října souboj dvou rezervních týmů - FK Junior Strakonice a TJ Blatná. Diváci si museli na branku počkat až do 65. minuty, než se prosadil strakonický Liška. Všechny body však Na Křemelce nezůstaly, o remíze rozhodl osm minut před koncem blatenský Peleška.

Junior Strakonice B – Blatná B 1:1 (0:0).

Branky: 65. Liška – 82. Peleška. Rozhodčí: Iral – J. Raba, Anšlág. Přihlíželo 50 diváků.

Junior Strakonice B: V. Reiser – Verner, Kalianko, J. Tůma, J. Baloušek, Kratochvíl, Slabý, Liška, P. Baloušek, Beran, Ouška. Střídali Mára, Mikeš a Boukalík.

Blatná B: Peroutka – T. Sýkora, Hlaváč, J. Sýkora, Hrádek, Šrámek, Brabec, Jiřinec, Stulík, Burian, Peleška. Střídali Levý, Jelínek, Uldrich a Maleček.

Junior B získal skalp Bavorova, rozhodla trefa kapitána

Již třetí porážku v devátém kole Dudák okresního přeboru si na své konto připsali fotbalisté Bavorova, kteří jsou pasováni na jednoho z favoritů na celkové prvenství. Tentokrát svěřenci trenéra Petra Šafránka nechali všechny na strakonické Křemelce, která je domovským stánkem béčka Junioru. Nováček začal skvěle, již ve třetí minutě ho poslal do vedení Boukalík, poté přežil několik velikých šancí, a když se tentýž hráč prosadil po půlhodině podruhé, bylo jasné, že to budou mít hosté složité. A to se také potvrdilo, po změně stran sice zásluhou Dominika Folty dvakrát skórovali, ale jednou se to povedlo i Junioru. Jako vítězná se ukázala trefa kapitána Jiřího Slabého z 50. minuty.