tým: FKJS

VESELÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Drazí fotbaloví přátelé,

rok 2018 se nachýlil ke konci a tak je nejvyšší čas poděkovat Vám všem, kteří jste nás podporovali a podporujete a všem těm, kteří nám stále oddaně fandí. V tomto roce jsme se opět posunuli do další mety, kdy se nám podařilo v mládežnických kategorií dojít nyní až do divize dorostu. Dalším velkým úspěchem bylo získání dotace na novou umělou trávu, která bude pro členy přístupná od ledna 2019. V poslední řadě jsme také společně oslavili 110 let fotbalu ve Strakonicích a na tuto událost budeme ještě dlouho vzpomínat.

Přejeme Vám krásné Vánoce a v Novém roce 2019 hodně štěstí, zdraví a mnoho osobních, pracovních i sportovních úspěchů.

Sportu zdar, fotbalu zvlášť a Junioru především.

za výkonný výbor Lukáš Linhart

FK Junior Strakonice, z.s.

Tribuna FS Na Sídlišti – info 14.9. 2018

Vážení sportovní přátelé,

v současné době probíhá v objektu tribuny FS Na Sídlišti průzkum statiky této budovy.

Na základě doporučení statika jsme vymezili prostor, do kterého je zakázán vstup všem sportujícím a návštěvníkům - jedná se o tribunu pro diváky a páskou vyznačený prostor před ní (u strany hřiště).

Do doby, než bude průzkum statiky ukončen, přesouváme členy FK Junior do šaten v budově TJ ČZ Strakonice, střídačky pro hráče budou provizorně umístěny na lavičky na straně u hřiště s umělým trávníkem, WC je možné využívat v budově TJ ČZ Strakonice.

O změnách opatření Vás budeme neprodleně informovat.
STARZ STRAKONICE

Fotbalové Strakonice slavily výročí, vrcholem byla exhibice internacionálů s bývalými třetiligisty

Fotbalový stánek Na Křemelce se zahalil do vzpomínek. Více jak šest stovek diváků si přišlo připomenout derby městských rivalů Fezko Strakonice – ČZ Strakonice, nebo zhlédnout utkání slavné sestavy SK Strakonice 1908, která v ročníku 1994/1995 startovala v ČFL, s českými internacionály. Prostor ovšem dostali i současní fotbalisté FK Junior Strakonice (mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci a starší žáci). K tomu pořadatelé připravili tombolu o atraktivní ceny, doprovodný program pro nejmenší, vydali nový almanach mapující historii a tečku za celým programem pak udělala diskotéka DJ Františka Mareše, jenž byl moderátorem celé akce. Takové byly oslavy 110 let strakonického fotbalu, které se uskutečnily v sobotu 11. srpna.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Budoucí brankáři získávají zkušenosti ve Strakonicích

Strakonice – Přes 30 fotbalových brankářů od přípravky po dorost se učí gólmanskému umění ve Strakonicích.

Od 1. do 3. července zde probíhá Brankářský kemp Jiřího Prokeše. “Kluci se tady učí umění chytat a všemu, co s tímto fotbalovým postem souvisí,” řekl organizátor kempu Jiří Prokeš. Podle něj se právě takto mladým gólmanům nedostává v mnoha klubech správného brankářského vedení. “Ti kluci většinou jen trénují jako jejich spoluhráči, ale správné brankářské návyky získávají mnohem později,” dodal Jiří Prokeš.

Chlapcům se věnuje několik trenérů a bývalých brankářů. Denně jsou na programu tři tréninky, ve kterých se ti nejmenší učí brankářským základům, ti starší pak zdokonalují techniku a zvyšují svoji výkonnost.
V kempu jsou převážně brankáři z klubů v okolí Strakonic.

Autor: Petr Škotko
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/budouci-brankari-ziskavaji-zkusenosti-ve-strakonicich-20170702.html

Umělá tráva na Sídlišti se zatím renovace nedočká.

Strakonice – Umělá tráva na Sídlišti se zatím renovace nedočká. Fotbalisté Junioru Strakonice nezískali dotaci na rekonstrukci.

Umělka je svou životností už za zenitem. Certifikát, který skončil vloni, se musí prodlužovat každých deset let. Momentálně je dohodnuto s fotbalovou asociací prodloužení do 30. června.

Mezi městem Strakonice a klubem existuje smlouva o výpůjčce hřiště. Klub by jako vlastník dosáhl na vyšší příspěvek z dotačního titulu ministerstva školství. O sportoviště se dále stará STARZ na základě servisní smlouvy. „Junior nám zatím potvrzenou smlouvu nevrátil,“ řekl ředitel STARZ Pavel Mareš. V případě výpovědi této smlouvy si zažádá o dotaci přímo město. Předseda FK Junior Miroslav Říha vidí situaci jinak. „Předpokládám, že se domluvíme a budeme dál hřiště užívat.“ Další dotační titul bude vypsán na podzim.

Deset let už je na hřišti na Sídlišti k dispozici fotbalistům umělá tráva. Certifikát na povrch je vždy udělovaný fotbalovou asociací na deset let a vloni na podzim skončil.

FK Junior Strakonice žádal na jaře o dotační příspěvek z ministerstva školství. Jednalo se o 80 procent z částky osmi milionů korun. Zbytek peněz by musel klub hledat v rezervách. „Dotace se nám nepodařila získat, vše je zastaveno, také kvůli nedávným změnám na ministerstvu školství a odstoupení ministryně,“ zmínil předseda FK Junior Miroslav Říha.

Další žádosti o dotace budou letos na podzim. Do té doby mohou tedy fotbalisté na umělce pouze trénovat.

Autor: Miloš Vrátný
Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/na-obnovu-travniku-nedostali-penize-20170518.html