Petřín Cup 2020

Poslední přípravný turnaj před novou sezonou 2020/2021 zajížděla přípravka FK JUNIOR STRAKONICE ročník 2011 na Petřín CUP 2020 do Plzně, kde místní SK PETŘÍN PLZEŇ pořádá již tradiční turnaj přípravek ročníku 2011 a mladší.

Borci ze strakonického Junioru, jak se mladým fotbalistům říká, byli nasazeni v první skupině A spolu s domácím SK Petřín Plzeň „A“, Bohemians Praha 1905 „A“ a SK Český Brod. Celkem se zde představilo 16 týmů ve čtyřech skupinách.

První zápas „Borci“ nastoupili proti domácím SK Petřín a podlehli jim hladce 0:5, kdy domácí výborně kombinovali a využili chyb Junioru. Po prvním zápase a „sprchou“ od trenéra jsme do druhého zápasu pozměnili sestavu a rozestavení a bylo hned vidět, jak kluci prodali to co umí a porazili Bohemku 2:1, kdy góly dávali Petr Baloušek junior a Lukáš Fringoš a celkový výkon týmu zaslouží pochvalu. Bohemians 1905 stačil korigovat až v samotném závěru utkání. Poslední zápas ve skupině odehrál Junior proti SK Český Brod a skvěle navázal na předchozí bojovnou výhru a nasazení a porazili tohoto soupeře jasně 5:1, kdy se o branky podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek a David Petrů po dvou brankách.

Celkově Borci skončili ve skupině druzí. V osmifinále jsme narazili na FK Sparta Kolín, kde jsme tohoto soupeře k ničemu nepustili a bojovností, nasazením a týmovou hrou odehráli brankově a i herně nejlepší výsledek 9:2, o branky se podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek, David Petrů a Kryštof Bouček po 2, jeden gól dal Lukáš Fringoš. Ve čtvrtfinále nám los přiřadil FK Příbram a i v tomto utkání jsme se jako první rychle ujali vedení 1:0 Oliverem Šmídem a drželi soupeře na jeho polovině.

Bohužel po dvou chybách ke konci zápasu nás soupeř potrestal a ani závěrečný tlak Borců nevedl ke korekci výsledku, atak jsme prohráli 1:2 a touto porážkou jsme byli odsunuti o boj o 5 až 8místo. V následujícím zápase proti Bohemians Praha 1905 „B“ jsme soupeře zaskočili aktivní hrou, důrazem a tlakem, kdy jsme nepustili soupeře k ničemu, ale ani šance Balouška, Čadka, Boučka, Šmída i Fringoše zůstaly nevyužité, atak přišel trest v poslední minutě utkání jedinou akcí soupeře a prohra 0:1 byla na Světě. Po zápase i trenér Bohemky „B“ uznal naši převahu, ale fotbal se hraje na góly a ne na šance. Tento zápas nám přisoudil k poslednímu zápasu rezervu plzeňské FK VIKTORIA PLZEŇ „B“. Výborným startem do posledního zápasu a dvou brankách nejlepšího hráče Olivera Šmída jsme vedli 2:0 už v 5té minutě utkání. Vzhledem k výborné kombinační hře Viktorky a ubývajícím silám Borců, kteří hráli v nekompletní sestavě, tak rychle korigovala zápas na konečných 2:3 a tímto pro Borce zápas a celý turnaj skončil konečným 8místem. Celkově je to naše maximum. Ukázalo se, že se nechá hrát s každým, ale pokud chcete mít kvalitu, hrát pěkný fotbal a aby kluci měli z fotbalu radost, potřebujeme posílit. Proto také budeme společně s vedením oddílu udělat nábor fotbalistů ročníku 2011, abychom i nadále mohli reprezentovat FK JUNIOR STRAKONICE v tom nejlepším světle. Za FK JUNIOR STRAKONICE 2011 Petr Baloušek trenér. Pro zranění chyběl Ondřej Mihalo a omluven byl i Vít Čadek.

Horní řada z leva – David Petrů, Petr Baloušek junior, Kristýna Fürbahová, Dominik Čadek, Oliver Šmíd, dole z leva Marek Chvosta, Lukáš Fringoš, Jan Šindelář, Matyáš Lacina a Kryštof Bouček.