Nečekané! Strakonický Junior skončil v I. A třídě až čtvrtý, přesto bude hrát krajský přebor

Fotbalisté Junioru Strakonice budou v příští sezoně hrát krajský přebor! A to navzdory tomu, že v tabulce I. A třídy skupiny A skončili až čtvrtí. Ještě v neděli 16. června po utkání o třetí místo s Lhenicemi bylo Na Křemelce smutno, tým prohrál doma 1:3. Druhý den už bylo vše jinak a naopak se dostavila radost. Několik klubů nabídku postupu odmítlo, Strakonice ne. Postup do vyšší soutěže byl totiž předsezonním cílem.

Trenér Luděk Cimrhanzl byl v neděli hodně skleslý, ještě nějakou dobu po závěrečném hvizdu seděl sám na střídačce a při pozápasovém hodnocení neskrýval zklamání. „Zklamaný jsem z výsledku i předvedené hry. Přitom nám stačil k třetí příčce i bod! K utkání jsme však přistoupili lehkovážně, vytvářeli jsme obrovské individuální chyby, které rozhodly," prohlásil.

Po nedělním šoku, který prodělal po utkání, přišla druhý den pozitivní zpráva. „Třetí Lhenice se měly rozhodnout do neděle večer, zda budou reflektovat na postup. Řekly, že ne. Třetí Bernartice z druhé skupiny v pondělí v poledne také oznámily, že postoupit nechtějí," popsal Luděk Cimrhanzl. A tak došlo na Strakonice. „Že budeme hrát kraj je výborné. Vyšší soutěž byl náš cíl," zdůraznil. „V pondělí jsme byli šťastní. Jen škoda, že postup není po sportovním výkonu bezprostředně na hřišti. Ale kraj je obrovská motivace. Navíc je to i deviza v tom, že k nám budou chodit hráči," poznamenal strakonický kouč.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)