Junior bral z derby s Vodňany tři body, rozhodl jeho rychlý nástup

Derby pro Junior! Fotbalová I. A třída začala pro duo okresních účastníků v neděli 19. srpna vzájemným derby. To dopadlo lépe pro domácí Strakonice, které Vodňany porazily 2:1 (2:1). Rozhodl bleskový nástup domácích. Hned na začátku 2. minuty otevřel skóre kanonýr Zušťák, náskok navýšil v 15. minutě Máška. Hosté se do zápasu vrátili vzápětí, ve 21. minutě zblízka propálil gólmana Šteier. Zbylé šance už zůstaly nevyužity. V 63. minutě sice dopravili Vodňanští míč do sítě, ale rozhodčí už dávno předtím pískal faul na domácího brankáře. Tři body tak, stejně jako na jaře v minulé sezoně, zůstaly na Křemelce. Duel byl pikantní v tom, že proti sobě nastoupili za domácí Jan Zušťák a za hosty Rudolf Otepka, kteří spolu hráli první ligu v Příbrami.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)