Archiv: Články

Trenéři: Josef Mráz
Muži začnou přípravu v pondělí 15.7.2019 18:00 Křemelka

Muži A - Krajský přebor
Trenéři: Luděk Cimrhanzl (hl.), Rostislav Hrubý (asis.), Vít Reiser (asis.), Jiří Cibulka (vedoucí)
Muži začnou přípravu v pondělí 15.7.2019 18:00 Křemelka

Starší přípravka U10, U11 - Krajský přebor, Okresní přebor
Ročník 2009, 2010
Trenéři: Lukáš Linhart, Jiří Prokeš, Jiří Janda, Tomáš Přibyl
Starší přípravka začíná přípravu soustředěním.
Plánované soustředění na plaveckém stadionu: 31.7. - 4.8.2019
Mladší přípravka U8, U9 - Krajský přebor, Okresní přebor
Ročník 2011, 2012
Trenéři: Petr Baloušek, Edita Cimrhanzlová ml.

Mladší přípravka začíná přípravu soustředěním.
Plánované soustředění na plaveckém stadionu: 31.7. - 4.8.2019
Minipřípravka U6, U7 - bez soutěže - plánované turnaje, zápasy
Ročník 2013, 2014
Trenéři: Jiří Chaluš, Edita Cimrhanzlová ml.
Minipřípravka začne trénovat ve středu 14.8.2019 16:00 Sídliště

První turnaj plánovaný na 25.8.2019.

Více info brzy vždy u kategorie v sekci Informace a na emailu.

Nečekané! Strakonický Junior skončil v I. A třídě až čtvrtý, přesto bude hrát krajský přebor

Fotbalisté Junioru Strakonice budou v příští sezoně hrát krajský přebor! A to navzdory tomu, že v tabulce I. A třídy skupiny A skončili až čtvrtí. Ještě v neděli 16. června po utkání o třetí místo s Lhenicemi bylo Na Křemelce smutno, tým prohrál doma 1:3. Druhý den už bylo vše jinak a naopak se dostavila radost. Několik klubů nabídku postupu odmítlo, Strakonice ne. Postup do vyšší soutěže byl totiž předsezonním cílem.

Trenér Luděk Cimrhanzl byl v neděli hodně skleslý, ještě nějakou dobu po závěrečném hvizdu seděl sám na střídačce a při pozápasovém hodnocení neskrýval zklamání. „Zklamaný jsem z výsledku i předvedené hry. Přitom nám stačil k třetí příčce i bod! K utkání jsme však přistoupili lehkovážně, vytvářeli jsme obrovské individuální chyby, které rozhodly," prohlásil.

Po nedělním šoku, který prodělal po utkání, přišla druhý den pozitivní zpráva. „Třetí Lhenice se měly rozhodnout do neděle večer, zda budou reflektovat na postup. Řekly, že ne. Třetí Bernartice z druhé skupiny v pondělí v poledne také oznámily, že postoupit nechtějí," popsal Luděk Cimrhanzl. A tak došlo na Strakonice. „Že budeme hrát kraj je výborné. Vyšší soutěž byl náš cíl," zdůraznil. „V pondělí jsme byli šťastní. Jen škoda, že postup není po sportovním výkonu bezprostředně na hřišti. Ale kraj je obrovská motivace. Navíc je to i deviza v tom, že k nám budou chodit hráči," poznamenal strakonický kouč.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Mozart Trophy Salzburg

Tento víkend se mladí fotbalisté Junioru Strakonice zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakouském Salzburgu. V krásném prostředí pod Alpami a na profesionálně připravených hřištích se nám vedlo nad očekávání. V sobotní skupině jsme se postupně utkali s mužstvy ze Švýcarska, Rakouska, Německa a Itálie. Kluci tuto konfrontaci zvládli na výbornou a bez ztráty bodu a inkasovaného gólu jsme postoupili do nedělního semifinále. Čas do druhého dne jsme si zkrátili procházkou podél řeky do centra města a ochutnávkou zmrzliny. Poté přišla neděle a zmiňované semifinále. Scénář byl podobný, akorát jsme v tento den proti soupeři z Mnichova poněkud zapomněli střílet góly a po bezbrankové remíze se šlo na penalty. Do těch výrazně promluvil v bráně čarující Fíla Švejnoha, kdy nepustil ani jeden gól a my se mohli radovat z postupu do finále. Tam se nám bohužel zranil Matyáš Hůzl po nezaviněném pádu, kdy došlo ke zlomenině ruky. Kluky tato situace nezaskočila a po vítězné brance Adama Rejška mohlo propuknout pravé vítězné nadšení. Turnaj hodnotíme jako velmi dobrou zkušenost, i když po sportovní stránce jsme očekávali více. Poděkování na závěr patří rodičům, kteří nejen že kluky doprovázeli, ale po celou dobu turnaje podporovali a fandili.

Foto:
Trenéři - Marek Švejnoha, Marek Hůzl a Tomáš Kostka
Uprostřed - Matěj Peleška, Martin Zeman, Matyáš Hůzl, Jan Volf a Adam Rejšek
Dole - Jonáš Kostka, Filip Švejnoha, Tomáš Prokop, Kryštof Horejš, Jakub Kotrc, Adam Gorický a Kamil Dejmek

Jihočeský hraj poskytl oddílu dotaci

Jihočeský kraj v letošním roce poskytl dotace na mládež. Na mezinárodní turnaj mládeže Mozart Trophy Salcburk dotaci 10.000 Kč a na vybavení šaten, dvou kusů
sušiček na prádlo a pěti zdravotních brašen pro sport dotaci 62.000 Kč. FK Junior Strakonice děkuje za poskytnutou podporu mládeže.

Františkovy Lázně

Naši kluci z Junioru ročník 2008 se o uplynulém víkendu zúčastnili kvalitně obsazených turnajů ve Františkových Lázních. V prvním sobotním turnaji jim přijeli na zkušenou pomoct i kluci z Blatné Karel Jiřinec, Štěpán Choura a Daniel Kubát. Hned v prvním utkání se Slavií Praha jsme předvedli solidní výkon a dovedli zápas k remíze 1:1. I v dalších zápasech jsme dokázali být soupeřům více než vyrovnaným protivníkem a zrodilo se z toho po sobotním turnaji konečné 12. místo. z 25 účastníků. V neděli jsme turnaj odehráli bez zmiňovaných posil a pouze s jedním hráčem na střídání a paradoxně s lepším konečným 9. místem. Kluci si během turnaje zahráli s týmy jako FFA Waršawa, Herta Berlín, SK Slavie Praha, RedBull Lipsko, Erzgebirge Aue a dalšími 11 týmy. Za trenéry hodnotíme celý víkend jako velmi zdařilý a pro naše děti prospěšný turnaj, s příslibem dobré fotbalové budoucnosti.

Na snímku s týmem RedBull Lipsko:
Jan Volf, Martin Zeman, Jonáš Kostka, Tobias Martínek, Adam Rejšek, Vladislav Babinski, Matyáš Hůzl, Matěj Peleška a Tomáš Prokop
1. Hertha BSC 2. Sparta Praha 3. SC Staaken Berlin 4. Tennis Borussia Berlin 5. CFC Hertha 06 6. Slavia Praha 7. RB Leipzig 8. MFK Modrice 9. Junior Strakonice 10. FSV Zwickau 11. Erzgebirge Aue 12. SEMP Warszawa 13. Viktoria Plzen 14. FFA Warszawa 15. FC Frantiskovy Lazne 16. Jiskra As 17. Baltic Football School 18. Sparta Praha girls 19. Slavia Karlovy Vary 20. Banik Sokolov 21. TSV Weyhe-Lahausen 22. FC Grimma 23. Kohouti Rokycany 24. Senco Doubravka 25. Admira Praha