Archivy: Články

Žáci strakonického Junioru ztrátu na svém hřišti nepřipustili

Stejně jako minule byli stoprocentní. Fotbaloví žáci strakonického Junioru si v šestém kole krajského přeboru, které bylo na programu o posledním zářijovém víkendu, připsali skalp Třeboně. Obě bitvy však byly vyrovnané. Mladší hráči zvítězili 6:4 a jejich starší kolegové uspěli v poměru 5:4. V tabulce starších žáků patří Strakonicím druhá příčka, mladší jsou šestí.

Starší žáci

Strakonice – Třeboň 5:4 (2:1).

Branky: Vaněček, Šmrha, Kloud, Janda – Bartl, Fiktus, Jůza, Petrů.

 

Mladší žáci

Strakonice – Třeboň 6:4 (3:2).

Branky: Švejnoha 2, Kotrc, Maroušek, Rejšek, Zeman – Fiktus 2, Podhorka, Markes.

Text – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko) Foto – Jan Škrle

Junior šel z penalty do vedení, penalta ho o vítězství připravila

První bod v sezoně si na konto připsali fotbalisté Junioru Strakonice. Ale mohli mít klidně tři, náskok ztratili v nastavení. Ve 2. kole krajského přeboru v neděli 30. srpna doma remizovali s Dražicemi 1:1 (0:0), když vše podstatné se odehrálo v poslední desetiminutovce utkání. Skóre se měnilo z pokutových kopů.

V 81. minutě rozhodčí Josef Brom odpískal faul na domácího hráče a Petr Hovorka následně z penalty poslal Strakonice do vedení. Hosté se tlačili do útoku a odměnou jim byla v první minutě nastavení stejná situace, taktéž po faulu v pokutovém území. „Desítku" bezpečně proměnil Jiří Štecher. Dražice bod braly, ovšem věděly, že si mohly odvézt všechny tři. V zápase byly lepší, jen v koncovce ne tolik nebezpečné. Junior vytěžil z minima maximum. Pro oba celky to tak byl nakonec hořkosladký bod.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Béčko strakonického Junioru si v Poříčí otevřelo střelnici

I podruhé museli v domácím prostředí skousnout porážku. Po Lomu nestačili fotbalisté poříčského Otavanu ani na favorizované béčko strakonického Junioru, jemuž podlehli v sobotu 29. srpna vysoko 0:7 (0:1). Domácí drželi naději hodinu hry, kdy prohrávali pouze o jednu branku, ale pak se už aspirant na postup dokázal naplno prosadit. Góly: P. Baloušek 3, Mára 2, J. Baloušek, Buranský.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Petřín Cup 2020

Poslední přípravný turnaj před novou sezonou 2020/2021 zajížděla přípravka FK JUNIOR STRAKONICE ročník 2011 na Petřín CUP 2020 do Plzně, kde místní SK PETŘÍN PLZEŇ pořádá již tradiční turnaj přípravek ročníku 2011 a mladší.

Borci ze strakonického Junioru, jak se mladým fotbalistům říká, byli nasazeni v první skupině A spolu s domácím SK Petřín Plzeň „A“, Bohemians Praha 1905 „A“ a SK Český Brod. Celkem se zde představilo 16 týmů ve čtyřech skupinách.

První zápas „Borci“ nastoupili proti domácím SK Petřín a podlehli jim hladce 0:5, kdy domácí výborně kombinovali a využili chyb Junioru. Po prvním zápase a „sprchou“ od trenéra jsme do druhého zápasu pozměnili sestavu a rozestavení a bylo hned vidět, jak kluci prodali to co umí a porazili Bohemku 2:1, kdy góly dávali Petr Baloušek junior a Lukáš Fringoš a celkový výkon týmu zaslouží pochvalu. Bohemians 1905 stačil korigovat až v samotném závěru utkání. Poslední zápas ve skupině odehrál Junior proti SK Český Brod a skvěle navázal na předchozí bojovnou výhru a nasazení a porazili tohoto soupeře jasně 5:1, kdy se o branky podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek a David Petrů po dvou brankách.

Celkově Borci skončili ve skupině druzí. V osmifinále jsme narazili na FK Sparta Kolín, kde jsme tohoto soupeře k ničemu nepustili a bojovností, nasazením a týmovou hrou odehráli brankově a i herně nejlepší výsledek 9:2, o branky se podělili Petr Baloušek junior, Dominik Čadek, David Petrů a Kryštof Bouček po 2, jeden gól dal Lukáš Fringoš. Ve čtvrtfinále nám los přiřadil FK Příbram a i v tomto utkání jsme se jako první rychle ujali vedení 1:0 Oliverem Šmídem a drželi soupeře na jeho polovině.

Bohužel po dvou chybách ke konci zápasu nás soupeř potrestal a ani závěrečný tlak Borců nevedl ke korekci výsledku, atak jsme prohráli 1:2 a touto porážkou jsme byli odsunuti o boj o 5 až 8místo. V následujícím zápase proti Bohemians Praha 1905 „B“ jsme soupeře zaskočili aktivní hrou, důrazem a tlakem, kdy jsme nepustili soupeře k ničemu, ale ani šance Balouška, Čadka, Boučka, Šmída i Fringoše zůstaly nevyužité, atak přišel trest v poslední minutě utkání jedinou akcí soupeře a prohra 0:1 byla na Světě. Po zápase i trenér Bohemky „B“ uznal naši převahu, ale fotbal se hraje na góly a ne na šance. Tento zápas nám přisoudil k poslednímu zápasu rezervu plzeňské FK VIKTORIA PLZEŇ „B“. Výborným startem do posledního zápasu a dvou brankách nejlepšího hráče Olivera Šmída jsme vedli 2:0 už v 5té minutě utkání. Vzhledem k výborné kombinační hře Viktorky a ubývajícím silám Borců, kteří hráli v nekompletní sestavě, tak rychle korigovala zápas na konečných 2:3 a tímto pro Borce zápas a celý turnaj skončil konečným 8místem. Celkově je to naše maximum. Ukázalo se, že se nechá hrát s každým, ale pokud chcete mít kvalitu, hrát pěkný fotbal a aby kluci měli z fotbalu radost, potřebujeme posílit. Proto také budeme společně s vedením oddílu udělat nábor fotbalistů ročníku 2011, abychom i nadále mohli reprezentovat FK JUNIOR STRAKONICE v tom nejlepším světle. Za FK JUNIOR STRAKONICE 2011 Petr Baloušek trenér. Pro zranění chyběl Ondřej Mihalo a omluven byl i Vít Čadek.

Horní řada z leva – David Petrů, Petr Baloušek junior, Kristýna Fürbahová, Dominik Čadek, Oliver Šmíd, dole z leva Marek Chvosta, Lukáš Fringoš, Jan Šindelář, Matyáš Lacina a Kryštof Bouček.

Mladší dorost Strakonic podlehl Aritmě až na penalty

Jejich starší kolegové sice schytali sedmigólový výprask, ale jim se podařilo bodovat. Mladší dorostenci strakonického Junioru si v úvodním kole divize připsali první bodík. Získali ho na domácím hřišti proti pražské Aritmě, s níž uhráli, i s notnou dávkou štěstí, bezbrankovou remízu. Následný penaltový rozstřel dopadl v poměru 4:3 pro celek z hlavního města.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)