Archiv: Články

Junior vydřel bod, remízu zařídil Jan Zušťák z penalty

Upachtěná remíza! Poprvé v sezoně nebodovali fotbalisté Strakonic na svém hřišti naplno. V neděli 16. září v 6. kole I. A třídy remizovali s Novou Vsí u Českých Budějovic, která je nováčkem soutěže, 1:1 (0:0). Oba týmy tak mají shodně 11 bodů.

První poločas přinesl jen dvě větší šance, při jedné skončil míč na břevně domácí svatyně, na druhé straně dobrou příležitost nezužitkoval Zušťák. Hosté šli do vedení ve 49. minutě po rohu a hlavičce Boháče. Domácí vyloženou šanci neměli až do 76. minuty, kdy byl ve vápně faulovaný Zušťák, který nařízenou penaltu proměnil a vyrovnal. Jen chvíli předtím zachránil Strakonické gólman Lízal, který tváří v tvář vychytal Neumanna.

Necelých deset minut před koncem pak byl po přečíslení ve stoprocentní šanci Němeček, ale z úhlu ho vychytal hostující brankář Bartizal. A při poslední akci utkání po standardce soupeře míč jen proletěl vápnem domácích. Nová Ves se ve Strakonicích předvedla jako kvalitní, rychlý a kombinační tým, jehož hráči byli úspěšní i ve vzduchu.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Tribuna FS Na Sídlišti – info 14.9. 2018

Vážení sportovní přátelé,

v současné době probíhá v objektu tribuny FS Na Sídlišti průzkum statiky této budovy.

Na základě doporučení statika jsme vymezili prostor, do kterého je zakázán vstup všem sportujícím a návštěvníkům - jedná se o tribunu pro diváky a páskou vyznačený prostor před ní (u strany hřiště).

Do doby, než bude průzkum statiky ukončen, přesouváme členy FK Junior do šaten v budově TJ ČZ Strakonice, střídačky pro hráče budou provizorně umístěny na lavičky na straně u hřiště s umělým trávníkem, WC je možné využívat v budově TJ ČZ Strakonice.

O změnách opatření Vás budeme neprodleně informovat.
STARZ STRAKONICE

Starší dorost manko dohnal, mladší se do zápasu nevrátil

Divizní dorostenci strakonického Junioru doplatili v pátém kole na nepovedené začátky. Jak mladší, tak i starší tým nabral v úvodní desetiminutovce dvoubrankové manko. Fotbalisté do devatenácti let ještě dokázali zabrat a nakonec urvali alespoň bod, když prohráli až po penaltové loterii, ale svěřenci trenéra Martina Virostka se už vrátit do utkání nedokázali a nakonec padli 0:4.

Starší dorost

• 5. kolo, sobota 8. září:

FK Junior Strakonice – SK Motorlet Praha 3:3 (1:3), penalty 7:8.

Branky: 20. Holín, 55. Šourek, 89. Šimek – 4. Shyryaev, 5. Simandl, 42. Pospíchal.

Sestava: Pavelka – Juhaňák, Peroutka, Touš, Šimek, Petráň, Nosek, Masopust, Šourek, Vaněček, Holín. Střídali Fábera, Hlava, Chvosta a Kučera.

Mladší dorost

• 5. kolo, sobota 8. září:

FK Junior Strakonice – SK Motorlet Praha 0:4 (0:2).

Branky: 5. Kornacki, 7. Holakovský, 49. Zumr, 63. Brada.

Sestava: Lukeš – Suchý, Pavlík, Šimák, Viktora, Novák, Hlava, Černý, Kafka, Pícha, Doležal. Střídali Jáchym, Přib a Rataj.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Junior i napotřetí vyhrál, vítězný gól ale vsítil až v 90. minutě

Série pokračuje! Fotbalisté Junioru Strakonice vyhráli i třetí zápas sezony, tentokrát však hodně se štěstím. Vítězný gól vstřelili totiž až v poslední minutě. Se Slavií České Budějovice v neděli 2. září ve 4. kole I. A třídy doma prohrávali od 22. minuty, kdy se z penalty trefil Slípka. Po obrátce Strakoničtí tlačili a vyrovnání se dočkali v 65. minutě po parádní střele Martina Šrámka. Zápas směřoval k remíze, ale v 90. minutě nacentroval ze strany Zušťák, do vzduchu se pověsil zcela volný Kočí a hlavou rozvlnil síť. Zařídil tak další tři body pro Junior. Ten je v tabulce druhý o skóre za Lažištěm. Strakonice na Slavii České Budějovice umí, porazily ji i ve třetím vzájemném utkání (v minulém ročníku venku 1:0 a doma 5:2).

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Na Křemelce zůstaly čtyři body, Třeboň si odvezla dva

Divizní dorostenci FK Junior Strakonice si moc volna neužili. V sobotu je čekal těžký souboj s Aritmou Praha a hned ve středu 29. srpna změřili síly s Třeboní, na programu byla dohrávka úvodního kola. Starší tým prohrál po penaltové loterii 1:2 a mladší si připsal jednoznačné vítězství 6:1.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)