Archivy: Články

Jihočeský hraj poskytl oddílu dotaci

Jihočeský kraj v letošním roce poskytl dotace na mládež. Na dovybavení hřiště fotbalovými brankami poskytl 70.000 Kč a na podporu sportovní činnosti mládeže 98.000 Kč. FK Junior Strakonice děkuje za poskytnutou podporu mládeže.

Jihočeský hraj poskytl oddílu dotaci

Jihočeský kraj v letošním roce poskytl dotace na mládež. Na podporu sportovní činnosti mládeže 124.000 Kč. FK Junior Strakonice děkuje za poskytnutou podporu mládeže.

Žáci strakonického Junioru ztrátu na svém hřišti nepřipustili

Stejně jako minule byli stoprocentní. Fotbaloví žáci strakonického Junioru si v šestém kole krajského přeboru, které bylo na programu o posledním zářijovém víkendu, připsali skalp Třeboně. Obě bitvy však byly vyrovnané. Mladší hráči zvítězili 6:4 a jejich starší kolegové uspěli v poměru 5:4. V tabulce starších žáků patří Strakonicím druhá příčka, mladší jsou šestí.

Starší žáci

Strakonice – Třeboň 5:4 (2:1).

Branky: Vaněček, Šmrha, Kloud, Janda – Bartl, Fiktus, Jůza, Petrů.

 

Mladší žáci

Strakonice – Třeboň 6:4 (3:2).

Branky: Švejnoha 2, Kotrc, Maroušek, Rejšek, Zeman – Fiktus 2, Podhorka, Markes.

Text – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko) Foto – Jan Škrle

Junior šel z penalty do vedení, penalta ho o vítězství připravila

První bod v sezoně si na konto připsali fotbalisté Junioru Strakonice. Ale mohli mít klidně tři, náskok ztratili v nastavení. Ve 2. kole krajského přeboru v neděli 30. srpna doma remizovali s Dražicemi 1:1 (0:0), když vše podstatné se odehrálo v poslední desetiminutovce utkání. Skóre se měnilo z pokutových kopů.

V 81. minutě rozhodčí Josef Brom odpískal faul na domácího hráče a Petr Hovorka následně z penalty poslal Strakonice do vedení. Hosté se tlačili do útoku a odměnou jim byla v první minutě nastavení stejná situace, taktéž po faulu v pokutovém území. „Desítku" bezpečně proměnil Jiří Štecher. Dražice bod braly, ovšem věděly, že si mohly odvézt všechny tři. V zápase byly lepší, jen v koncovce ne tolik nebezpečné. Junior vytěžil z minima maximum. Pro oba celky to tak byl nakonec hořkosladký bod.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Béčko strakonického Junioru si v Poříčí otevřelo střelnici

I podruhé museli v domácím prostředí skousnout porážku. Po Lomu nestačili fotbalisté poříčského Otavanu ani na favorizované béčko strakonického Junioru, jemuž podlehli v sobotu 29. srpna vysoko 0:7 (0:1). Domácí drželi naději hodinu hry, kdy prohrávali pouze o jednu branku, ale pak se už aspirant na postup dokázal naplno prosadit. Góly: P. Baloušek 3, Mára 2, J. Baloušek, Buranský.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)