Archiv: Články

Zimní Wolf liga r.2007 – 3. hrací den

3. kolo Zimní Wolf ligy - r. 2007. Do 3.kola turnaje jsme nastupovali z průběžného 1.místa a tak byl pro náš tým tento den zavazující, abychom navázali na předchozí úspěšná 2 kola.

Soupiska FKJS: nominace: Matyáš Janda, Martin Zeman, Štěpán Mach, Jakub Vanda, Matěj Peleška, Jan Tomšovic, Daniel Steiner, Jan Volf, Viktor Janda,Teodor Káles

FK Junior Strakonice -  TJ Jiskra Třeboň 2:0

Branky: Matěj Peleška, Jan Tomšovic

I přes upozornění na sílu soupeře, jsme v prvních minutách ztráceli a houževnatě bránili útoky, které se hrnuli na naši bránu v nevídané četnosti. Z naší letargie a zaspaného začátku nás dostal v 5 minutě utkání krásnou střelou ze střední vzdálenosti Matěj Peleška, kdy míč zapadl obloukem za brankařova záda našeho soupeře. Následně Třeboň trochu polevila, kdy při nátlakové hře našich hráčů v záložní řadě ji zužitkoval v 7 minutě Honza Tomšovic. I když náš soupeř nás převyšoval svoji výškou, tak jsme dokázali závěr zápasu uhrát naší kombinační hrou plnou přesných přihrávek. Ten kdo by viděl první 3 minuty utkání a závěrečné 3 minuty, tak by jen těžko uvěřil, že se jednalo o stejný zápas z hlediska špatného úvodu a výborného závěru z hlediska předvedené kombinační hry.

FK Junior Strakonice – TJ Hradiště 1:1

Branky: Viktor Janda

I když jsme zápas v úvodní části zachytili v plné koncentraci a soupeře jsme ihned „přitlačili“ na soupeřově polovině, tak jsme v 5 minutě utkání z rychlého brejku inkasovali na 0:1. Náš soupeř se stáhl na své vlastní polovině, kdy spíše fotbalový zápas připomínal házenkářský duel. I když naši krajní obránci efektivně předskakovali útočníky soupeře při převzetí míče, měli menší nabídku ze strany krajních záložníku a byli nuceni střílet se střední vzdálenosti, kdy jsme soupeřovu branku obstřelovali, jak z nějakého historického filmu. Následně jsme se dostali do několika slibných i vyložených šancí, kdy jsme nebyli schopni dokonce 2 x zakončit do prázdné brány a naše útočící „křeč“ ve snaze dál gól pokračovala. Když už zbývali poslední dvě minuty utkání, tak náš levý obránce Viktor Janda odebral míč svému útočícímu hráči, navedl si ho na střed hřiště a skrytou střelou mezi bránícími hráči soupeře vystřelil, kdy přes veškerou snahu míč prošel pod brankářem soupeře, který neodhadl odraz dopadající střely. Bohužel zápas, který jsme měli vyhrát rozdílem několika vstřelených branek jsme si značně zkomplikovali.

FK Junior Strakonice – FC Příbram 4:0

Branky: 2x Matěj Peleška, Jan Tomšovic, Jakub Vanda

Do zápasu jsme vstoupili s jinou energií a s touhou předvést výkon jako v prvním zápase s Třeboní. Ihned ve druhé minutě utkání při kombinaci přihrávek Honzíka Tomšovice a Volfa dostal finální přihrávku jako na zlatém podnose náš nejlepší střelec tohoto dne a nemýlil se. Ihned po rozehrávce soupeře se kluci v záložní řadě znovu dostali do presování soupeře, kdy malou domů a váhavou rozehrávku brankaře zužitkoval naše dnešní hrající „motorová myš“ Honzík Tomšovic a bylo rázem skoré 2:0 v náš prospěch. Snad nejhezčí akci utkání jsme předvedli v 10 minutě utkání, kdy si Viktor Janda z pozice obránce vyměnil post s Danilem Steinererm a Martin Zeman nádhernou průnikovou přihrávkou do strany přes polovinu hřiště našel nabíhajícího Viktora, který z jednoho doteku vracel na volného Jakuba Vandu, který do prázdné branky bezpečně zavěsil. V závěru utkání Matěj Peleška ještě zachytil nepřesnou rozehrávku soupeřova brankaře a navýšil skóre na konečných 4:0.

FK Junior Strakonice – FK Horažďovice -1:1

Branky: Martin Zeman

Tento zápas byl velmi podobný zápasu s Třeboní, kdy jsme jednoznačně zaspali úvod zápasu. Kdybychom do 5 minuty utkání prohrávali 0:3, tak se nikdo nemohl divit. To co nás zdobilo u našich krajních obránců, tak úvod zápasu skoro naznačoval, že mají za sebou 10 km výběh. Všude jsme byli pozdě a o obsazování a přebírání hráčů ani nemluvě. Když vše vypadalo, že jsme vše ustáli bez obdržené branky, tak jsme bohužel soupeři umožnili neskutečnou hrubkou u rohového praporku ztrátou balonu a soupeř ji využil. Následně jsme byli nuceni řádně pozměnit posty a kompletně celou sestavu, kdy naštěstí přišla tato nečekaná změna v pravou chvíli. Obratem jedné minuty se stal z našich kluků naprosto jiný tým. Soupeře jsme přitlačili na jeho polovině a obrovský hlad po vyrovnání dotlačil dorážkou v poslední minutě utkání fantasticky hrající Martin Zeman, který se z pozice krajního obránce ve výše zmiňované rošádě stal naším středním záložníkem a rozdílovým hráčem.

FK Junior Strakonice - Vimperk 4:1

Branky: 2x Martin Zeman, Matěj Peleška, Viktor Janda

Ihned po zápase jsme si s hráči důrazně vyříkali hrubé chyby z předchozího utkání, že by náš tým měl určovat průběh zápasu svoji hrou v obrané i útočné fázi. Opět jsme tento zápas oproti předchozímu okamžitě chytili tzvn. za pačesy.  Již ve 3 minutě zápasu jsme kopali přímí kop těsně za naší polovinou, kdy Matěj Peleška nachytal soupeřova brankaře v nedbalkách a přehodil ho z neuvěřitelné vzdálenosti. Ihned po rozehrávce ve 4 minutě utkání skóroval Martin Zeman. Bohužel po naší chybné rozehrávce v obraně se na naší polovině dostal míč k soupeřovi nejlepšímu hráči a ten z následného brejku snížil na 2:1. Kluci se ihned oklepali a následnou pěknou akcí po finální přihrávce Jakuba Vandy se náš šikula Martin Zeman nemýlil. Utkání jsme měli pevně v rukou, kdy 4 minuty před koncem zápasu zvýšil náš náskok na konečných 4: 1 Viktor Janda.

Všem klukům bychom chtěli za týmový výkon poděkovat. Jistě však stojí za zmínku vyzdvihnout neuvěřitelný výkon hráčů na hranici sebeobětování pro tým Matěje Pelešku, Martina

Zemana a Honzíka Tomšovice, kteří náš tým drželi nad vodou v nejtěžších chvílích dnešních odehraných zápasů.

Zimní Wolf liga r.2006 – 3.hrací den

3. kolo Zimní Wolf ligy - r. 2006 nám vůbec nevyšlo a postup do play off skupiny o 1. - 5. skupiny můžeme zapomenout.
Soupiska FKJS: Matyáš Janda - Lukáš Pacák, Filip Švejnoha, Michal Čumpelík, Matěj Straka, Daniel Reindl, Lukáš Vaněček, Karel Kloud, Adam Rejšek, Filip Sokol, Daniel Kural
FK Junior Strakonice - Třeboň 0:2
O osudu zápasu rozhodl třeboňský hráč, který byl na hřišti rozdílový nejen svými výškovými parametry, ale hlavně herní kvalitou. Jakmile dostal trochu prostoru, dokázal situace využít. Naše hra směrem dopředu byla pasivní, málo jsme se zapojovali do kombinace a spoléhali spíše na dlouhé nákopy našeho gólmana. Mátožný výkon celého týmu.
FK Junior Strakonice - Mokré 4:0
Branky: Karel Kloud, Lukáš Vaněček, Adam Rejšek, Filip Švejnoha
Povinné vítězství nad soupeřem ze spodku tabulky, ale o vítězství jsme definitivně rozhodli až v závěru zápasu.
FK Junior Strakonice - Rudolfov 4:0
Branky: Karel Kloud 2, Lukáš Vaněček, Adam Rejšek
Podobný scénář jako v předchozím zápase s tím, že soupeř byl ještě odevzdanější.
 FK Junior Strakonice - Hradiště 0-1
  V zápase "pravdy", ve kterém jsme potřebovali pro zachování šance o postup do skupiny o 1.-5. místo bezpodmínečně vyhrát, jsme vyhořeli. Možná jsme měli herně mírně navrch, ale před brankou soupeře jsme nic kloudného nevymysleli nebo jen velmi málo. Soupeř rozhodl z brejkové situace, kdy hradišťský hráč pěknou střelou překonal našeho gólmana vracejícího se teprve do správného brankařského postavení.
FK Junior Strakonice - Vimperk 0:5
"Korunu" všemu jsme nasadili závěrečným zápasem. Soupeř si z nás udělal rozborku - sborku a po našem odevzdaném až ostudném výkonu jsme po zásluze schytali nepopulárního "bůra".

Zimní Wolf liga r. 2007 a ml. – 2. hrací den

SESTAVA:  Matyáš Janda, Viktor Janda, Jakub Vanda, Jan Tomšovic, Štěpán Mach, Jonáš Kostka, Karel Kloud (C), Filip Švejnoha, Daniel Steiner, Kamil Dejmek, Martin Zeman, Matěj Peleška.

FK Junior Strakonice – Jindřichův Hradec 4:0

Do tohoto utkání jsme doslova vlítli a během 5 minut jsme vedli 2:0, nakonec jsme vyhráli 4:0, kdy všechny góly nastřílel Karel Kloud.

FK Junior Strakonice – Dynamo Č.B.  2:1

Těžký zápas, který nakonec se štěstím dopadl dobře v náš prospěch. Prvních deset minut bylo pro náš tým kritických, kdy jsme se jen bránili soupeřovým nájezdům. Po hrubé chybě našeho brankaře jsme dostali gól na 1:0. Vzhledem  k času, kdy jsme obdrželi branku, tak soupeř dostal pokyn dohrát utkání v klidu a na jistotu, čehož využil Honzík Tomšoviců, který po vydařené kombinaci vstřelil kontaktní gól na 1:1. Do konce utkání zbývali dvě minuty a soupeř zalezl opět na svoji polovinu a nechal nás hrát naší krásnou hru – opět nádherná kombinace a Peleška gól na konečných 2:1.

FK Junior Strakonice – Dačice 1:1

Velmi vyrovnaný výkon obou mužstev, kdy na každé straně bylo hodně zahozených gólových situacích. Pochvala i pro našeho brankaře Matyho Jandu. Vývoj utkání byl příznivější pro soupeře, protože vedl dlouho 1:0. Nicméně jsme nic nevzdávali a bojovali až do konce, kdy Jonek Kostků měl v poslední minutě výborný presink na brankaře, dokázal mu konstruktivně odebrat a po té už bylo snadné dát gól do prázdné branky 1:1.

FK Junior Strakonice – Meteor Tábor 4:0

Tento zápas byl pro kluky spíše trénink než turnajový zápas. Všechny čtyři branky, které jsme dali tak padli po nacvičených situacích, které trénujeme dokola a klukům se tyto věci podařilo předvést

i v utkání. Klobouk dolů pánové…

Branky: Kloud, Tomšovic, Peleška, na konečných a sladkou tečkou turnaje 4:0 Daniel Steiner.

Zimní Wolf liga – r. 2006 a ml. – 2. hrací den

2. kolo Zimní Wolf ligy - r. 2006 lze hodnotit z hlediska účinkování našich svěřenců víceméně jako úspěšné - 3 výhry, 1 prohra.
Soupiska FKJS: Matyáš Janda - Lukáš Pacák, Filip Švejnoha, Michal Čumpelík, Matěj Straka, Daniel Reindl, Lukáš Vaněček, Karel Kloud, Adam Rejšek, Kamil Dejmek
FK Junior Strakonice - Blatná 3:0
Branky: Karel Kloud 2, Lukáš Vaněček
Jasná partie, ve které jsme trvalou převahu  vyjádřili třemi brankami, a hladce tak dokráčeli k vítězství.
FK Junior Strakonice - Dynamo ČB 0:1
Proti vyspělému mančaftu jsme sehráli dobrou partii, Dynamo mělo mírnou územní převahu, co se týče šancí jsme měli lehce navrch my, o osudu utkání rozhodlo jedno  zaváhání v naší obraně, kterého soupeř využil.
FK Junior Strakonice - Prachatice 3:1
Branky: Karel Kloud 2, Kamil Dejmek
Zasloužené vítězství proti silnému soupeři a zřejmě náš nejlepší výkon tohoto dne. Po několika našich nevyužitých příležitostech šli sice prachatičtí do vedení, ale kluky to nijak nevyvedlo z míry a zúročili naší převahu také brankově. Pěknou trefou z přímého kopu do šibenice se zaskvěl Kamil Dejmek.
FK Junior Strakonice - Dynamo ČB dívky 2:0
Branky: Lukáš Vaněček, Karel Kloud
Získali jsme tři body, ale tím pozitiva z tohoto zápasu prakticky končí - rozhodně to byl náš nejméně povedený zápas 2. hracího dne. Naši kluci se v posledním zápase roztaženého programu hracího dne vůbec nemohli dostat do tempa, byli bez pohybu a navíc měli velké problémy v osobních soubojích s urostlými děvčaty. Nakonec nás z herní letargie vysvobodili svými góly v samém závěru Lukáš Vaněček a Karel Kloud.
Soupiska FKJS: Matyáš Janda - Lukáš Pacák, Filip Švejnoha, Michal Čumpelík, Matěj Straka, Daniel Reindl, Lukáš Vaněček, Karel Kloud, Adam Rejšek, Kamil Dejmek
Příští hrací den, po kterém se rozhodne o konečném umístění v základní skupině a dozvíme se nasazení do jedné ze tří skupin o konečné umístění, je naplánován na 26. 1. 2019.

VESELÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Drazí fotbaloví přátelé,

rok 2018 se nachýlil ke konci a tak je nejvyšší čas poděkovat Vám všem, kteří jste nás podporovali a podporujete a všem těm, kteří nám stále oddaně fandí. V tomto roce jsme se opět posunuli do další mety, kdy se nám podařilo v mládežnických kategorií dojít nyní až do divize dorostu. Dalším velkým úspěchem bylo získání dotace na novou umělou trávu, která bude pro členy přístupná od ledna 2019. V poslední řadě jsme také společně oslavili 110 let fotbalu ve Strakonicích a na tuto událost budeme ještě dlouho vzpomínat.

Přejeme Vám krásné Vánoce a v Novém roce 2019 hodně štěstí, zdraví a mnoho osobních, pracovních i sportovních úspěchů.

Sportu zdar, fotbalu zvlášť a Junioru především.