Archiv: Články

Mladší přípravka ve Freyungu vybojovala 2. místo

Druhou únorovou neděli mladší přípravka FK JUNIOR STRAKONICE odjela na turnaj ročníku 2011 a mladší odjela kousek za hranice do německého Freyungu, kde změřila síly se stejně starými chlapci z Bavorska. FK se ve skupině potkal s SG Sonnen 1:0, dále s SG Mauth II 2:0 a nakonec s pořádajícím TV Freyung I remizovali 0:0. Ve skupině jsme obsadili první místo se 7 body. O postup do finále jsme nastoupili proti DJK Karlsbach kdy jsme vyhráli 2:0 a zde jsme předvedli alespoň trochu výkon, který “snesl” parametry fotbalu. Ve finále jsme nastoupili proti SG Mauth, kdy jsme se snažili “hrát” fotbal, ale po prvním inkasovaném gólu ze strany SG Mauth se kluci rozsypali a bylo po finále, nakonec jsme prohráli 0:3. I tak kluci zaslouží pochvalu, protože všechny týmy proti nám bránili v 5ti lidech a bylo těžké se brankově více prosadit. I prohrané finále je dalším metou, kterou musíme překonat a ponaučit se do dalších zápasů, že zápas nekončí když dostaneme jeden gól - ikdyž se hrálo jen 9 minut. FK JUNIOR STRAKONICE nastoupil Jan Šindelář, Oliver Šmíd, Lukáš Fringoš, Ondřej Mihalo, Vít Čadek, Dominik Čadek a Petr Baloušek mladší. Za FK Junior Strakonice Petr Baloušek st.-trenér.

PF 2020 FKJS

Drazí fotbaloví přátelé,

rok 2019 se nachýlil ke konci a tak je nejvyšší čas poděkovat Vám všem, kteří jste nás podporovali a podporujete a všem těm, kteří nám stále oddaně fandí.

Tento úspěšný rok nám přinesl hned dvě nové soutěže: Muži "A" postoupili do Krajského přeboru a Mladší žáci přivítali Českou ligu žáků.

Na Sídlišti jsme se dočkali opravy tribuny a také byl dokončen nový vrt, které bude zásobovat zavlažování obou hřišť. Na Křemelce jsme se dočkali nových sušiček a každá kategorie byla vybavena novou lékařkou brašnou.

Chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci v roce 2019 a těšíme se na spolupráci v roce 2020.

FKJS-přání-nový-rok.jpg

Přejeme Vám krásné Vánoce a v novém roce 2020 hodně štěstí, zdraví a mnoho osobních, pracovních i sportovních úspěchů.

Sportu zdar, fotbalu zvlášť a Junioru především.

za výkonný výbor Lukáš Linhart

FK Junior Strakonice, z.s.

Starší přípravka vyloupila Horní Rakousko

Minulý víkend se starší přípravka FK Junior Strakonice, kategorie U10, zúčastnila regionálního halového turnaje v Horním Rakousku, městě Ulrichsberg. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev z Rakouska, Německa a České republiky. Kromě našeho strakonického týmu se zúčastnilo ještě jedno české družstvo z Horní Plané u Lipna. Turnaj se hrál každý s každým. Strakonické mužstvo se představilo ve vynikající formě. Turnaj sice začalo remízou 0:0 právě s týmem z Horní Plané, ale pak už excelovalo až do konce turnaje jistou obranou a vysokou produktivitou. Prošlo celým turnajem bez jediného inkasovaného gólu a postupně porazilo 7:0 Union Niederwaldkirchen, 2:0 SU St. Martin, 7:0 TSU Hofkrichen i. M., 2:0 UFC Haibach a 3:0 SK Kleinzell s celkovým skóre 21:0. Vynikající výkon podal brankář Martin Hlinka. O všechny góly se rozdělili Tomáš Procházka 11, Tobias Přibyl 5, Šimon Procházka 2, Adam Litoš 1, Jakub Šamánek 1 a Filip Janda 1.

Konfrontace se zahraničními celky vyšla na výbornou

S ligovými ml. žáky jsme si zajeli k sousedům do Rakouska poměřit síly. Valná většina byla o rok starší a naši kluci s Junioru si vedli zdatně a skončili na solidním 2.místě. Tímto bychom chtěli poděkovat klukům s Ulrisbergu za výborně uspořádány turnaj a zpestření v naší fotbalové práci.