13.4.2019 11:45 I. A tř. mladších žáků 2018/2019 11. kolo

29' Jonáš Kostka
Hráč 46'
 58' Jan Tomšovic
 60' Filip Sokol

V duelu prvního s druhým v průběžném pořadí tabulky 1.A třídy jsme začali velmi vlažně a nutno konstatovat, že domácí byli v 1. poločase  lepším týmem. Domácí ovládali střed hřiště, naši obránci nebránili natěsno, v útoku jsme se obtížně prosazovali a za těchto okolností není divu, že jsme museli čelit minimálně čtyřem vyloženým šancím. Z naší strany přišla hrozba pouze od Karla Klouda, když po rohovém kopu jeho střelu z bezprostřední blízkosti domácí úspěšně zblokovali. Domácí šli po zásluze do vedení, když se v 20' po sérii prohraných soubojů na levé straně našeho pokutového území dostal balón na pravou stranu na nepokrytého útočníka a ten touto nabídkou nepohrdl - 1:.0! V 29' zablokoval domácí hráč náš centr z levé strany do pokutového území nedovoleně rukou a Jonáš Kostka proměnil penaltu s přehledem - 1:1! Přesto jsme ještě mohli jít do šatny s mankem, když se domácí hráč uvolnil na naší levé straně až před bránu, naštěstí pro nás nenašel dostatek klidu k zakončení.
Do 2. poločasu jsme vstoupili daleko aktivněji, ale ze série šancí žádná brankově neskončila. V 40' se střela Filipa Sokola otřela o břevno branky. Ve 43' vyslal Jonáš Kostka střelu opět do horní brankové konstrukce. V té samé minutě dostal opět Jonáš Kostka průnikovou přihrávku a v bezprostřední blízkosti před vybíhajícím brankařem obstřelil nejen gólmana, ale také branku.  Ve 47' šli domácí opět do vedení, když jsme sice po rohu domácích odkopli balón, vzápětí však přišla přihrávka za naše obránce a aktuálně nejlepší střelec soutěže Novotný poslal domácí do vedení - 2:1! V 55' mohli domácí definitivně rozhodnout, když po střele do tyče z přímého kopu se balón odrazil k zcela volnému hráči a ten naštěstí pro nás odkrytou branku minul! My jsme svůj tlak vystupňovali a zaveleli k  rozhodujícímu obratu tohoto utkání. V 58' vysunul na pravém křídle Teo Káles Jonáše Kostku, který v pozici, ze které již šlo zakončovat, vykouzlil nádhernou přihrávku na Honzu Tomšovice , který se z bezprostřední blízkosti před brankou nemýlil -2:2! Definitivní obrat dokonal v 60' Filip Sokol, který se odvážně pustil před pokutové území domácích a po dvou kličkách, kdy už měl balón "na dlouhou nohu", vyslal na branku domácích"padající list", na který neměl brankař domácích nárok - 2-3!
Z volyňské půdy si nakonec vezeme přes veškeré komplikace důležité tři body!! První poločas byl z naší strany bídný, po zlepšeném výkonu v druhém poločase jsme zápas dotáhli k vítězství, byť jsme o tom rozhodli až v samém závěru.
Z mančaftu zaslouží velké uznání Lukáš Pacák, Pavel Moudrý a Filip Sokol - tito hráči absolvovali celý  zápas za starší žáky a poté byli tahouny i v zápasu mladších. Nejlepším našim hráčem byl vyhodnocen Filip Sokol, který svůj výborný výkon korunoval rozhodující brankou v poslední minutě, na kterou již nešlo odpovědět!