24.3.2019 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 14. kolo
4 - 1
KONEC

Timeline

Detail zápasu

V úvodním kole jarní části KP jsme přivítali na domácí půdě Milevsko, přezimující na 1. místě. Los tomu nahrál, že jsme po naší vítězné derniéře podzimní části v Milevsku, po které jsme přezimovali na 2. místě s dvoubodovou ztrátou na Milevsko, sehráli ihned na domácí půdě odvetu o průběžné první místo v tabulce.

Lépe tento zápas výborné úrovně zahájili hosté a ve 2' neproměnili samostatný únik na naší bránu. My jsme kontrovali efektivněji, když v 5' předvedl jednu ze svých zdařilých akcí na pravém křídle Adam Rejšek, přihrál míč do vápna a odražený míč poslal Lukáš Vaněček pohotovou střelou nekompromisně do sítě - 1:0. Úvodní branka nás nabudila a pokračovali jsme i v následujících minutách v tlaku. Ve 12' měl dobrou příležitost Martin Zeman, brankář hostí jeho střelu vyrazil.V 13' hlavičkoval Michal Čumpelík po rohu do břevna. V 17' Adam Rejšek opět předvedl svůj typický únik po pravé straně, žel neviděl na zadní tyči úplně volného Honzu Tomšovice a zakončil brankaři hostů ideálně pro chycení přímo do rukavic. Trest přišel vzápětí, když jsme faulovali v našem pokutovém území milevského Josefa Pokorného, nejlepšího střelce KP a Filip Zvonař se z penalty nemýlil - 1:1. Poté převzali dočasně otěže zápasu milevští. V 22' minutě fauloval mimo pokutové území unikajícího útočníka hostů Maty Janda a mohl být rád, že nebyl potrestán kartou. Ve 23' byl výborně vyslán do zakončení Matěj Peleška a po sporném zákroku na něho zůstala píšťalka sudího němá. Štěstí jsme měli v posledních minutách první půle, když jsme po dvou zaváháních v naší obraně mohli inkasovat.

V úvodu 2. půle jsme ještě přežili šanci hostů po úniku Josefa Pokorného. V 36' střelu Lukáše Vaněčka ještě brankář hostů vyrazil, ale v 38' po rohovém kopu Adama Rejška vsítil hlavou důležitou branku vzrůstem sice nejmenší, ale herně dnes možná nejlepší náš hráč Honza Volf  - 2:1! Ve 43' jsme měli štěstí po tyči hostů. Ve 45' se řítil dnes vynikající Honza Volf do samostatného úniku, bohužel brankář hostů jeho šanci zmařil. Ve 47' jsme zasadili rozhodující úder, Adam Rejšek převzal na středu hranice pokutového území balón, výborně se uvolnil a parádním technickým obstřelem dal na 3:1! V těchto fázích zápasu jsme dominovali a milevští začali šlapat vodu. Ve 49' se na pravém křídle uvolnil Adam Rejšek a z jeho přihrávky vystřelil Matěj Peleška pod břevno, milevský gólman byl na místě. Další šance měli ještě jednou Matěj Peleška a Honza Tomšovic. Gólovou tečku za tímto zápasem udělal Matěj Peleška po nezištné přihrávce Jonáše Kostky - 4:1! Milevští se ještě snažili něco s děním zápasu udělat vytvořili si 3 gólové šance, kdy nás podržel Maty Janda. Na naší straně ještě jednou zahrozil do otevřené obrany Honza Volf, jeho zakončení na zadní tyč bylo moc přetažené.

Kluci zaslouží po téměř heroickém výkonu absolutorium, a díky této výhře vystřídali Milevsko na 1. místě! O vítězství jsme rozhodli ve 2. půli, kdy jsme soupeře přehráli a po zásluze bereme tři body! Nesmíme však propadnout euforii, čeká nás ještě 12 kol a v nich celá řada těžkých utkání. Musíme jít zápas od zápasu.