U12 FKJS – Písek C

5.5.2019 11:45 I. A tř. mladších žáků 2018/2019 14. kolo
6 - 1

Timeline

V duelu prvního s druhým v průběžném pořadí 1.A třídy jsme si po včerejší brankové a částečně i herní dietě spravili chuť.
Prvních 10 - 15 minut to byla oťukávaná s mírně větší aktivitou píseckých, ale největší patálie z tohoto úseku utkání jsme si přivodili paradoxně my. Nejprve vázla komunikace mezi Pavlem Moudrým a Lukášem Pacákem a vzniklou situaci jsme zažehnali nedovoleným zákrokem, poté dal Viktor Janda krátkou malou domů, aby Pavel Moudrý ještě stačil celou situaci zachránit. Po našich nesmělých pokusech z kopaček Tea Kálese a Matthewa Ficheho jsme poprvé brankově udeřili v 17', kdy u zrodu pěkné akce byl Jonáš Kostka; vyslal na levém křídle Matyáše Kurala, ten přihrávkou na střed pokutového území našel Matěje Pelešku, který se výborně uvolnil a přesně zacílil k tyči - 1:0! Ve 20' z naší pravé strany nebezpečně vystřelil Kamil Dejmek, brankář střelu vyrazil. Ve 22' v našem pokutovém území vznikl po vyražené střele Pavlem Moudrým velký závar, který jsme naštěstí ustáli. V 27' se na levém křídle protáhl jako lasička Kamil Dejmek kolem píseckého obránce, předložil balón do stoprocentní šance Matějovi Peleškovi; ten měl možná až přespříliš času na zakončení a při snaze umístit balón k tyči zakončil těsně vedle. V 29' došlo po našem rohovém kopu ke skrumáži v brankovišti hostů, Jonáš Kostka byl příkladně hladový a balón doskluzoval do sítě - 2-0! V 30' vytáhl ze svého "batůžku dovedností" parádní zákrok  Pavel Moudrý po neméně stejně parádní střele z přímého kopu směřující do šibenice - velice důležitý moment, že hosté nevstřelili kontaktní gól do šatny!
V nástupu do druhé půle nastala jistá komplikace, když se hostům vydařil protiútok a přeci jen kontaktní branku vstřelili - 2-1! Naše odpověď byla prakticky okamžitá; v 33' Maty Kural v levém rohu na naší útočné straně poslal zpětnou přihrávku na Viktora Jandu, ten poslal před branku centr na Jonáše Kostku, po prvním zásahu hlavou využil zaváhání defenzivy hostu a balón ze vzduchu uklidil do sítě - 3-1! V 39' vzorně předvedl Matthew Fiche po přihrávce Jonáše Kostky svoje dovednosti sehrát situaci jeden na jednoho a poté přidal gólové zakončení - 4:1! Hned za minutu opět Matthew Fiche vystihl rozehrávku gólmana hostí s obráncem a pohodlně vsítil do prázdné branky - 5:1! V 42' se také dostali ke slovu písečtí, ale Pavel Moudrý vytáhl další výborný zákrok. V 47' se ve středu hřiště uvolnil Matěj Peleška a našel pasem Kamila Dejmka; ten se obtočil kolem obránce a po kličce brankaři byl ve vápně faulován. Následnou penaltu sám postižený proměnil - 6:1! Poté se utkání se v poklidu dohrálo. Za zmínku stojí ještě šance Viktora Jandy po rohovém kopu. Konec - 6-1!
Kluci dneska hráli opravdu výborně a pro nás, trenéry, tento zápas ukázal příjemné zjištění, že jsme v konfrontaci s píseckými obstáli na výbornou!