14.4.2019 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 17. kolo

Timeline

Hráč 5'
Hráč 55'

Detail zápasu

Z lázeňského města jsme si odvezli první jarní porážku. Domácí nastoupili s ligovými pendli a najednou jsme čelili kvalitě mužstva, která vůbec neodpovídala průběžnému 8. místu v tabulce. Domácí šli do vedení již v 1', když domácí útočník Damián Kotrba, patřící k nejlepším střelcům v lize, kopem téměř z poloviny přehodil vysunutého Matyho Jandu -1:0! Domácí velmi urostlí hráči měli proti našim subtilním v prvním poločase více příležitostí, my jsme vážněji zahrozili pouze Honzou Tomšovicem v 15'. Ve 2. půli jsme domácí přitlačili k jejich pokutovému území, domácí hrozili z nebezpečných brejků. Ze soustavného tlaku jsme si však šancí vytvořili jak šafránu a těch vyložených ještě méně. Snažili jsme si pomoci střelbou ze střední vzdálenosti, ať už ze hry či trestných kopů (Lukáš Vaněček, Adam Rejšek, Karel Kloud), ale těm chyběla správná razance nebo výborný domácí gólman tyto střely spolehlivě chytal a nedal nám příležitost ani k dorážkám. Urostlí hráči před ním vytvořili obranou hráz, proti které jsme se díky svým fyzickým parametrům neuměli prosadit. Asi největší šanci měl v 45´ Honza Tomšovic, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti minula branku. V 37´musel Maty Janda vytáhnout výborný zákrok při samostatném nájezdu domácího hráče na pravém křídle. Postupem času jsme museli jít do většího rizika, kdy se Karel Kloud z pozice středního obránce vysouval více dopředu. Kýžený brankový efekt to nepřineslo a v 56' domácí do naší otevřené obrany přidali domácí pojistku na 2:0!

Kluci dřeli, kombinovali, zejména v 2. půli jsme dostali domácí pod tlak, ale gól by jme nedali snad ani do půlnoci. I přes porážku jsme hru našich kluků ocenili, ale chvílemi to byl opravdu zmar hrát proti hráčům splňující fyzické parametry starších žáků, či snad dokonce mladších dorostenců! Výborně zahrál na pozici středního obránce Karel Kloud, který sváděl těžké a převážně vítězné souboje s již zmiňovaným ligovým pendlem Kotrbou. Příjemným zjištěním byly výkony Teodora Kálese a Viktora Jandy - hráčů, kteří nahradili nemocné opory Michala Čumpelíka, Martina Zemana a Lukáše Pacáka.