Táborsko B – U17 FKJS

17.8.2019 12:30 Česká divize dorostu U17 2019/2020 2. kolo

První zápas a hned překvapení, které potěší trenéra a fanoušky srdcem Junioru. Zápas se začal ve svižném tempu. První velkou šanci jsme měli my ve 4.minutě, kdy  jsme měli 125%,"šanci.Čumpelík však přepálil branku z metru a půl, po přihrávce Černého. Domácí reagovali protiútokem a kopali za sebou dva nebezpečné rohy. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Aktivita našich barev se ve 30.minutě vyplatila. Z levé strany šel centr do vápna od Prajzlera, Kafka mïč zasekl, nahrál zpět na vápno, kde naběhl Doležal a krásnou křižnou střelou po zemi o levou tyč otevřel skóre. Domácí reagovali držením míče, ale naše velmi dobře organizovaná obrana byla k nepřekonání. V tu chvíli se domácí nedostali ani ke střelám. Poločasové vedení nám dodalo další sílu do druhé části hry.
Ta začala aktivitou domácích a s velkou pomocí sudích se jim podařilo vyrovnat. Běžela 60.minuta, letěl centr k nám do vápna, Šimák měl míč na hlavě, pak byl evidentně postrčen, míč padl na jeho ruku a pískala se penalta.. Remízový stav  nás však nepoložil, kluci makali a výsledkem byl náš druhý gól. Virostek vyvezl v 78.minutě balón z pozice stopera, pravý bek naběhl do křídla, dostal míč do ulice alá Panenka, a znova o levou tyč skóroval. Tím pravým bekem by opět náš kapitán Doležal. O tři minuty později jsme zvýšili Černým, po krásném průniku Bártíka a jeho nezištné přihrávce. Domácí fanoušci pak tento stav stav nemohli unést a začali naše hráče nesmyslně urážet, což naše kluky nakoplo a domácí dorazili. V 83.minutě míč šel po ose Virostek, Doležel, Bártík na jeden dotek a Černý šel sám a opět proměnil.Konec zápasu jsme už zvládli s bravurou.
 Osobně mě kluci udělali velkou radost, protože náš tým postihla střevní viróza a k utkání jsme měli k dispozici v tomto zápase pouze 13 hráčů. Klobouk dolů, jak to kluci zvládli..., nechejme však klobouk na hlavě,
čeká nás teď Plzeň a Praha..., což bude ještě větší. maso...