Muži FKJS – Vodňany

10.6.2018 17:00 I.A třída Muži 2017/2018 25. kolo
4 - 2

Na domácím hřišti jsme přivítali v dalším okresním derby mužstvo Vodňan a opět to byl zajímavý fotbal již od začátku utkání. V první minutě Juhaňák připravil brankovou příležitost Zušťákovi, ale ten se teprve zaměřoval. V 7 minutě podnikli hosté rychlý brejk po levé straně a Rouscherovu střelu Lízal vyrazil na rohový kop. Ve 12 minutě se Bálek protáhl středem, mezi beky přihrál Petráňovi a také jeho střelu vyrazil Váverka na roh. V téže minutě další pěkná akce po levé straně, kde si vyměnili míč V.Šrámek s Kočím, který nacentroval do vápna a Zušťák v těsném souboji přestřeluje. V posledních třech utkáních jsme vždy udělali v obraně hrubou chybu, kterou soupeři potrestali a nebylo tomu jinak ani v tomto utkání. Tato hrubá chyba přišla „až“ v 19 minutě, následovala penalta, kterou hostující Kunc proměnil 0 : 1. Tato branka nás srazila v aktivitě, kterou jsme vyvíjeli od začátku a naštěstí to trvalo jen deset minut, kdy z výkopu Lízala si Zušťák narazil s Juhaňákem a náš kanonýr s přehledem vyrovnal na 1 : 1. Poté už to jelo zase ve starých kolejích, kdy jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Ve 33 minutě trestný kop Cibulky s půlky Zušťák prodloužil hlavou na Čapka a ten z voleje trefuje břevno. Ve 37 minutě rychlou akci po levé straně provedli Boukalík s Juhaňákem, který našel ve vápně volného Zušťáka a mazáckým lobem překonal Váverku podruhé 2 : 1. Ve 44 minutě našel dlouhým pasem Cibulka V.Šrámka, ten poslal do vápna Juhaňáka, který byl faulován a nařízenou penaltu si vzal na starost Zušťák a proměňuje jí v hatrik a tím i uzavřel poločasové skóre na 3 : 1.
Druhý poločas se střídali šance na obou stranách. Nejdříve mezi 46 a 48 minutou podniknul dvě samostatné akce Juhaňák. Tu první mu Váverka vyrazil na roh a druhá skončila těsně vedle tyče.. Mezi 56 a 60 minutou to byl zase soupeř, když čtyřikrát vystřelili na Lízala, ale ten byl vždy na správném místě. V 69 minutě se do tutovky dostal Reuscher, ale Lízalovo zákrok byl bravurní. Z následujícího rohového kopu, ale Polanský snižuje na 3 : 2. O minutu později se na vápně ke střele dostal T. Kostka a ten propálil všechno co mu stálo v cestě a navyšuje na 4 : 2. Ještě za zmínku stojí 78 minuta, kdy se ocitl v dobré pozici Čapek, ale trefil jen vyběhnuvšího golmana