30.4.2023 17:00 KP mužů 2022/2023 24. kolo

FK Junior Strakonice- FC ZVVZ Milevsko4:2 (2:0)
Sestava FK Junior Strakonice-: Lízal – Smola, Rozhoň ( 1 min. Butnaru, 86 min Míčka ), Bublík, Rybák – Kafka, Zahrádka – Jandera, Bílý, Máška ( 89 min. Vondrák ) – Krejčí
Na střídání ještě byl k dispozici brankář Kozlík
Trenér Tomáš Čakrt, asistent Martin Linhart, vedoucí Jiří Cibulka, masér Martin Šobor
Rohy : 2 : 5 Střely vedle : 3 : 3 Střely na branku : 5 : 4
Diváci - 133
Úvod utkání a vlastně celý první poločas byli hosté více aktivní a nenechávali nás moc rozvíjet naše akce. Už v 5 minutě po rohovém kopu Vakoč trefil tyč. Hosté nás sice přehrávali, ale ve23 minutě si na středu hřiště převzal balon Bílý, postupoval s ním až k vápnu a utaženou střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0. Byl to gól jako když udeří blesk z čistého nebe. V 25 minutě trestný kop Vakoče Lízal vytlačil na rohový kop. Ve 45 minutě se domácím podařila pěkná akce, když Krejčí poslal balon do křídla na Janderu a ten přesnou přihrávkou do vápna našel Bílého, který navyšuje skóre na 2:0.
Druhý poločas už byl do 75 minuty vyrovnanější a opět domácí udeřili v 58 minutě po skvělé přihrávce Zahrádky na Bílého, který ji zúročil na 3:0. V 60 minutě koncentrace domácích nebyla dobrá a toho využili hosté, kteří se prokombinovali až před Lízala a snižují na 3:1. To samé by se mohlo říct o hostech, když v 61 minutě si vyměnili balon Krejčí s Bublíkem, který přihrál Bílému a ten měl dnes pořádně nabito 4:1. V 73 minutě měli velkou šanci hosté, ale lob Hadáčka skončil těsně vedle Lízalovi branky. Od této chvíle hosté domácí přitlačili, ale stačilo to jen snížení skóre v 84 minutě Marvanem na 4:2.
Z dnešního duelu bych vyzdvihl hned 3 hráče. Stělce 4 branek Toma Bílého, Janderu Rostislava, který se vrátil do sestavy po odpykání trestu a Jakuba Smolu.
Lukáš Mourek, sportovní ředitel Junioru: "V úvodu utkání měl soupeř územní převahu, ale bez šancí. My se dostali Tomem Bílým do vedení, hra se vyrovnala a podařilo se nám dát ještě gól do šatny. Tím se zápas zlomil. Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem. Druhá půle patřila nám, ale mrzí nás dva inkasované góly prakticky z ničeho. Ze tří střel na bránu jsme dostali dva góly. Jinak jsme byli lepším a produktivnějším týmem. Z naší strany to byla one man show v podání Toma Bílého, který mohl klidně přidat i pátý gól. Kromě čtyř vstřelených byl i u všech dalších šancí."