Met. Tábor/V. – U13 FKJS

Hráč 54'
Hráč 58'
 60' Adam Rejšek

Vítězná jízda Junioru pokračuje, ani v 5. kole letošního ročníku KP jsme nezaváhali a odvezli si tři bodu z Meteoru a nutno podotknout, že to byl zatím nejtěžší soupeř, který nás prověřil!
Diváci mohli sledovat zápas výborné kvality, na které se podíleli oba mančafty. Do první šance jsme dostali my, když střelu Kamil Dejmka po výborném vysunutí spoluhráče domácí gólman vytěsnil. V 11' bylo horko před naší brankou; Matyáš Janda vyrazil těžkou střelu před sebe a domácí hráč naštěstí pro nás dorážel do horní brankové konstrukce. Ve 14' a 15' neproměnil své dobré příležitosti Karel Kloud. Ve 20' jsme zaváhali na pravé straně obrany, soupeř šel do přečíslení, naštěstí střelu z vyložené pozice zablokoval Filip Sokol. Vzápětí v 21' nám zatrnulo, když Michal Čumpelík poslal krátkou malou domů, ale Maty Janda včasným vyběhnutím situaci zachránil. V 24' jsme se již radovali z gólu, ale branka Honzy Volfa nebyla uznána pro ofsajdové postavení. V 26' se prohnal po pravé straně kolem obránce Adam Rejšek a jeho střelu z úhlu zastavilo břevno. Branky jsme se dočkali v 30' , když po faulu na Adama Rejška byl Honza Volf z penaltového puntíku neomylný - 0-1.
Branka do šatny nám psychicky hodně pomohla a druhý poločas jsme již soupeře přehrávali a vytvořili si rozhodující náskok. Ve 24' se ještě Karel Kloud po výborném uvolnění ve vápně netrefil. V 41' byl na hranici pokutového území faulován Lukáš Vaněček, střelu Honzy Volfa z přímého kopu vytěsnil domácí brankář pouze na břevno a Lukáš Vaněček ne úplně jednoduchý balón pohotově poslal do sítě - 0:2. V 45' vyslal Lukáš Vaněček z hranice pokutového území pěknou střelu, kterou domácí gólman bravurně zlikvidoval. Ve 47' předvedl pěknou individuální akci Matěj Peleška, když se z pozice pravého obránce vydal až do pokutového území, ale tam už na razantnější zakončení chyběla síla. V 53' jsme rozehrávali z pravé strany přímý kop, na centr Kamila Dejmka si naběhl Karel Kloud a šikovnou tečí vsítil náš třetí gól - 0:3! Mohlo by se zdát, že zdánlivě jasný zápas bez problémů dohrajeme, ale svými chybami jsme soupeře posadili do sedla. V 54' využil naší váhavou rozehrávku mezi gólmanem a obráncem domácí hráč a snížil do prázdné branky - 1:3. V 56' musel Maty Janda napravit svoji chybnou rozehrávku výborným zákrokem, když vytěsnil umístěnou střelu k tyči konečkami prstů. V 58' Filip Švejnoha odkopával míč do protihráče. aby vzápětí nešťastně uklouzl a domácí touto nabídkou nepohrdli, domácí útočník nabídnuté šance mazácky využil -  2-3. Vítěznou pojistku přidal v 60' Adam Rejšek po výborném vysunutí Honzy Volfa - 2:4.
Zápas výborné kvality jsme i přes komplikaci v samém závěru nakonec zaslouženě dotáhli do vítězného konce! Příští kolo bychom rádi prodloužili vítěznou šňůru v derby na domácí půdě proti Blatné a srdečně zveme všechny fanoušky Junioru!