2.6.2019 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 24. kolo

20' Martin Zeman
 24' Jonáš Kostka
 49' Karel Kloud
Hráč 54'

Do Hradiště jsme sice jeli s respektem k soupeři, který dokázal v jarní části sezóny porazit naše hlavní konkurenty o titul - Prachatice i Milevsko, ale zároveň jsme měli zdravé sebevědomí protivníka zdolat a ještě se poprat o druhé místo.

Náš výkon v 1. poločase patřil k tomu nejlepšímu, co jsme v jarní sezóny předvedli.

Fotbalovost byla jednoznačně na naší straně, pouze jsme se museli srovnat s velkým výškovým deficitem vůči soupeři. První poločas byl v naší režii, ovládali jsme průběh zápasu nicméně domácí také hrozili. V 21' jsme poprvé udeřili, když se Adam Rejšek po své typické akci na pravém křídle zbavil obránce, zpětnou přihrávkou našel Martina Zemana, který pohotově zakončil na zadní tyč do sítě - 0-1! V 24' vyhledal Jonáš Kostka  pěkným pasem na pravém křídle Martina Zemana, který napálil balón do břevna. Odražený balón dokázal Jonáš Kostka po dvojité dorážce dostat do sítě - 0:2!

Druhá půle nás zastihla v určité pasivitě také díky zvýšené aktivitě domácích. O osudu zápasu měla rozhodnout jedna branka; buď ta třetí v náš prospěch, resp. kontaktní branka v podání domácích na 1:2. Naštěstí jsme ustáli některé šance domácích a v 49' jsme zasadili rozhodující úder; Adam Rejšek poslal ze své oblíbené pravé strany přetažený centr na Karla Klouda, který se pěkně položil do hlavičky a rozvlnil  síť - 0-3! Domácí stihli v 54' pouze kosmeticky upravit skóre na konečných 1:3 v náš prospěch.!

Dnes musíme být v hodnocení pozitivní, zejména za výkon v 1. poločase. Náš konkurent- Milevsko,  v boji o druhé místo nezaváhal, nicméně ještě máme šanci se o stříbro v KP poprat, když jedeme v posledním kole do J. Hradce, kde musíme naplno bodovat a zároveň čekat na zaváhání Milevska.