Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Kolo
4.5.2019 10:45 KP mladších žáků 2018/2019 20. kolo
0 - 0
KONEC

Timeline

Detail zápasu

Z "města růží" si odvážíme nečekaně pouze jeden bod.

V prvním poločase jsme sice měli herní převahu, ale do šancí jsme se dostávali obtížně. Domácí se k vážnějšímu ohrožení naší svatyně vůbec nedostali. V 11' se po naší pravé straně po akci Martina Zemana řítil do vápna Adam Rejšek; jeho střela z úhlu se do branky nevešla. V 17' se opět na pravém křídle prodribloval do dobré šance Adam Rejšek, jeho střelu na přední tyč blatenský brankář vyrazil na roh. V 28' jsme sice vstřelili branku; Lukáš Vaněček prošel po samostatné akci středem hřiště až k brankaři; ten neměl balón ještě úplně ve své moci; přesto byla jeho dorážka do sítě, při které zasáhl gólmana domácích, označena jako nedovolená.

Ve druhé půli se hrál otevřenější fotbal, který přinášel také více šancí na obou stranách. V 31' se na pravém křídle dostal před brankaře Adam Rejšek, pokusil se o kličku, ale k pořádnému zakončení se již nedostal. Ještě v té samé minutě měli první vyloženou šanci blatenští, když Dan Reindl v souboji vyslal nešťastným dotekem do šance domácího útočníka, Maty Janda dobře zmenšil úhel a šanci zmařil. V 33' si naběhl Martin Zeman do role falešného křídla, kam dostal přesný pas, jeho střelu domácí brankář kryl. Domácí byli na rozdíl od nás nebezpeční ze standardních situací, ve 34' se po rohovém kopu a následném závaru dostal na zadní tyči k balónu domácí hráč, Maty Janda si s dorážkou z těžkého úhlu poradil. Ve 47' jsme měli dvojnásobnou příležitost, když nejdříve Adam Rejšek a vzápětí Honza Tomšovic z bezprostřední blízkosti nedokázali přes houštinu těl propasírovat do brány. V 48' jsme byli velmi blízko gólu, ale domácí gólman stačil balón převalující se na brankové čáře (kousek za ní?) krýt. Ještě v té samé minutě hlavičkoval Michal Čumpelík po rohovém kopu v nadějné pozici nad. V 50' zahrávali domácí po našem zbytečném nedovoleném zákroku přímý kop, který orazítkoval břevno naší svatyně. V 58' se na levém křídle efektní kličkou zbavil obránce Karel Kloud, jeho přihrávka před bránu adresáta nenašla. Nakonec jsme mohli prohrát již v normální hrací době; domácí zahrávali opět nebezpečný rohový kop a přetažený centr na zadní tyč poslal domácí hráč do tyče!

V penaltové loterii byli úspěšnější domácí, když proměnili všechny čtyři pokutové kopy (pátou již kopat nemuseli). Na naší straně proměnili Lukáš Vaněček a Štěpán Mach, neúspěšní byli Adam Rejšek a Martin Zeman.

Dneska jsme byli v útočné fázi bez větší jiskry, chyběla větší přímočarost. V současné době bohužel postrádáme klasického hrotového útočníka, který by při hře do soustředěné obrany byl schopen svádět těžké souboje s urostlými zadáky a střílel potřebné branky, případně připravoval potřebný prostor pro spoluhráče. Nedokázali jsme si pomoci ani častější a účinnější střelbou ze střední vzdálenosti. Byli jsme sice fotbalovější, než soupeř, na umělecký dojem se však nehraje. Dobře zahrála obrana, Dan Reindl až na jedno zaváhání spolehlivý, Michal Čumpelík odehrál svůj vysoký standard. Nejlepším naším hráčem byl Martin Zeman.