U17 FKJS – Aritma Praha

25.8.2018 12:15 Česká divize dorostu U17 2018/2019 3. kolo

První domácí utkání se nám vydařilo výsledkově i herně velmi podařilo. Od samého začátku jsme hráli na plný plyn a hostující tým jsme zaskočili naši velmi agresivní hrou, která nám přinesla mírnou převahu v prvních pětadvaceti minutách. Výsledkem byl první gól, který jsme dali ve 24 minutě. Po centru z levé strany do vápna od Viktory,se na dvakrát prosadil Pícha. Po této brance se hosté otřepali a začali nás přehrávat ve středu pole. Naštěstí výsledkem jejich snahy byli pouze čtyři zahrávané rohy za sebou, které jsme se štěstím odvraceli. Paradoxem bylo, že z našich protiútoků jsme mohli navýšit naše vedení. Dvakrát jsme netrefili odkrytou branku domácích, což byla velká škoda. Vedení v poločase jsme přesto udrželi.
Do druhé části hry jsme nastoupili s tím, že nesmíme hosty pustit do hry. Opak se stal pravdou. Hned ve 49 minutě jsme neubránili jednu standartku hostí, kdy nám centr z přímého kopu propadl středem obrany a po nešťastném odrazu míče skončil až v síti. Z této situace se ale naši hráči rychle otřepali a hru začali opět přelévat na své kopačky. Po jedné standartce v 68.minutě jsme nastřelili břevno, kdy se míč odrazil do země a po té bohužel ven, hlavičkoval Nosek. Rychlost a důraz se nám vyplatil, když  v 77.minutě jsme zahráli pěknou kombinaci na čtyři rychlé přihrávky, kdy Černý našel finální přihrávkou ve vápně Píchu, který střelou do šibenice vstřelil druhý a vítězný gól. Hosté byli po této situaci trochu otřeseni, ale přesto nás začali přehrávat a chtěli vyrovnat. Naštěstí jsme dnes hráli jako jeden muž a z několika rychlých brejků se nám podařilo rozhodnout úplně. Rychlý výpad po přihrávce Bártíka zakončil Rataj v 88.minutě. Pak už jsme ve vítězné euforii zápas dovedli do závěrečného hvizdu po kterém vypukla velká radost z prvních bodů v divizi.
Za výkon v tomto utkání bych chtěl klukům poděkovat a pochválit je všechny. Pokud budeme hrát s takovým nasazením, bojovností a srdíčkem jako dnes: není se čeho bát...