23.5.2019 18:00 KP mladších žáků 2018/2019 25. kolo
0 - 2

Timeline

7' Hráč
 40' Hráč

V duelu o 1. místo před početnou diváckou kulisou jsme padli a úvahy o prvenství jsou již pouze v úrovni teorie, spíše budeme mít starosti s uhájením medailové pozice.

Tahali jsme po většinu zápasu za kratší konec a přiznejme si, že prachatičtí vyhráli zaslouženě. Přesto se možná utkání mohlo odvíjet jiným směrem, kdyby nám rozhodčí nepochopitelně neuznal branku v 5', když hlavička Karla Klouda spadla na horní část břevna, míč se odrazil před branku, Honza Tomšovic dorazil do sítě - naprosto regulérní gól. Žel sudí měl na celou situaci jiný názor a branku neuznal z důvodu, že již byl balón po odražení od břevna za brankovou čárou, což je fyzikálně prakticky nemožné! V 7´ se prachatičtí ujali vedení, když jsme nepohlídali rohový kop a nikým neatakovaný hráč hlavičkoval do sítě 0:1! Proti urostlejšímu fotbalově zdatnému soupeři s dobrou organizací hry jsme především v prvním poločase po všech stránkách zaostávali, osobními souboji počínaje, kombinací konče. Příležitosti  či spíše jejich náznaky jsme si vytvořili z brejků. Ve druhé půli jsme se dostali přece jen více do hry, jenže hosté udeřili podruhé z rohového kopu, když si Matyáš Janda srazil balón zahrávaný na přední tyč do branky - 0:2! V 58' jsme mohli vstřelit kontaktní gól po úniku Adama Rejška po pěkném pasu od Martina Zemana, brankář hostů střelu vyrazil a také následující Karla Klouda.

Na naší straně  zahrál opět svůj vysoký standard Martin Zeman, velice dobrou defenzivní práci odvedl Kamil Dejmek, světlé momenty měl Karel Kloud. Abychom uspěli s takto silným soupeřem, jsme potřebovali od celého mužstva výkon na hranici možností, což se bohužel nestalo!