27.4.2019 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 19. kolo

30' Hráč
Karel Kloud 34'
Karel Kloud 39'

Detail zápasu

Do zápasu s těžkým soupeřem nám ubylo z již tak dost kombinované sestavy "díky" odjezdu 5 klíčových hráčů na již zmiňovaný turnaj do Františkových Lázních,  Kamil Dejmek.

Hosté byli v první půli lepším týmem. Skóre se začalo měnit záhy po úvodním hvizdu a v 2' šli hosté do vedení po zaváhání Lukáše Pacáka, když otálel s rozehrávkou 0-1! V 3' se řítil do šance Honza Tomšovic ještě bez úspěchu, ale v 4' rozehrál po levé straně pěknou akci Karel Kloud na Honzu Tomšovice, který vyslal do gólového zakončení krásnou průnikovou přihrávkou Matthewa Ficheho - 1-1! V 6' střela táborského hráče  z pravého křídla na zadní tyč těsně minula naší branku. V 9' vytasil náš gólman Maty Janda jeden z dnešních parádních zákroků, když špičkou kopačky reflexivně vyrazil střelu, kterou již všichni viděli v síti. My jsme vyklidili pozice, pouze v 18' jsme zahrozili Filipem Sokolem, který se svým důrazem dostal do zakončení, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti gólman hostů vyrazil. V 27' jsme opět po naší ztrátě v rozehrávce měli štěstí, když hostující hráč našeho gólmana přeloboval, avšak tyč hrála v náš prospěch. V 29' hosté podnikli rychlý protiútok a Maty Janda nás opět podržel. V 30' jsme inkasovali gól do šatny; Michal Čumpelík se nechal na naší levé straně naivně obehrát a hosté poté sehráli akci dva na jednoho v našem pokutovém území bezchybně 1-2!

Do druhého poločasu jsme nasadili k výraznému obratu. V 32' se po přihrávce Matthewa Ficheho ve vápně pěkně uvolnil do zakončení Honza Tomšovic, jeho střelu gólman hostů ještě stihl vyrazit. V 34' jsme se radovali z vyrovnávacího gólu; Lukáš Vaněček se na pravém křídle svým typickým driblinkem uvolnil a jeho přihrávku Karel Kloud zužitkoval, když propasíroval balón do sítě - velice důležitý moment - 2:2! V 36' vyslal opět Lukáš Vaněček průnikovou přihrávkou do zakončení Matthewa Ficheho, bohužel neproměnil. V 39' vstřelil rozhodující branku utkání opět Karel Kloud po nádherné průnikové přihrávce Lukáše Vaněčka - 2-3! Ve 43' se řítil na levém křídle do pokutového území Karel Kloud, avšak přihrávku na zadní tyč přetáhl. Hosty jsme ve druhé půli díky naší aktivní hře do šancí příliš nepouštěli. V 51' vytáhl po pěkné střele hostujícího útočníka Maty Janda zákrok, jehož momentka by patřila pro každého fotografa k ozdobám ve svém albu. V 52' jsme mohli přidat gólovou pojistku; dostali jsme v rychlém protiútoku do přečíslení dva na jednoho, Maty Kural balón ideálně předložil Hozovi Tomšovicovi, ten bohužel udělal v rozhodující moment ještě dotek navíc a již v bezprostřední blízkosti před brankařem se již ke gólovému zakončení nedostal.

Sečteno - potrženo, 1. poločas lepší hosté, 2. půli zase lepší my. Klíčovým momentem zápasu bylo vysunutí Karla Klouda dopředu ve druhém poločase, které přineslo patřičné oživení naší uvadající ofenzívy korunované brankami a zároveň s tím související zvládnutá role Dana Reindla na postu středního obránce. Fantastický zápas sehrál Lukáš Vaněček, který (bez jediného vystřídaní!) byl hnacím motorem týmu jak směrem dopředu, tak i do defenzivy. Za výrazně zlepšený výkon ve 2. poločase zasluhuje pochvalu celý mančaft!