U13 FKJS – Kaplice

7.10.2018 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 9. kolo

Při předzápasové přípravě jsme kluky nabádali, že nás čeká těžký zápas a dění zápasu nám dalo za pravdu. Nešlo ani tak o obraz hry, tam jsme měli jednoznačně navrch, ale fyzicky vyspělý soupeř velmi pozorně bránil, nedělal si těžkou hlavu s nějakou rozehrou a víceméně odkopával dopředu v očekávání zdařilého brejku.
Do první šance se paradoxně dostali hosté, když v 14' z naší levé strany propadl balón na zadní tyč a kaplický hráč naštěstí pro nás dorážel opačnou nohou a minul branku. V 16' přišla naše první gólová radost! Karel Kloud utekl na pravém křídle obránci hostů, jeho přihrávku na přední tyči zakončil Kamil Dejmek do tyče, po odraženém balónu se nejlépe zorientoval  Adam Rejšek a uklidil míč do sítě - 1-0. Ve 29' jsme zahráli krátkou "malou domů" a soupeř touto velkorysou nabídkou nepohrdl -1-1. Ještě před přestávkou napřáhl z dálky Kamil Dejmek a jeho střele chyběly centimetry aby skončila v horním růžku branky.
Do 2. půle jsme vstoupili velkým náporem a udělali rozhodující krok ke třem bodům. V 31' již fanoušci zvedali ruce na oslavu gólu, ale po střele Kamila Dejmka poslal vyražený balón Honza Volf v poměrně jednoduché pozici  balón vysoko nad prázdnou branku. Ve 32' jsme již mohli radovat naplno - po velkém závaru před brankou domácích ukázal velký důraz Kamil Dejmek a doskluzoval balón do sítě - 2-1! Ve 41' měl velkou šanci Adam Rejšek, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti zblokoval hráč hostů. Ve 41' a 44' neproměnil své příležitosti Karel Kloud. V 51' jsme si vypracovali pěknou akci, když po ose Karel Kloud - Adam Rejšek - Kamil Dejmek poslednímu jmenovanému chyběl kousíček, aby doskluzoval balón na zadní tyči do sítě. Naše šance narůstaly, ale uklidňující gól ne a ne přijít. Až v 53' zařídil vítěznou pojistku Václav Mrkvička. Nejprve se zdálo, že po přihrávce do nadějné pozice ten správný moment k zakončení promeškal, ale poté si balón připravil na pravou nohu a mazáckou střelou na zadní tyč navýšil naše vedení na 3-1! V 57' ještě Lukáš Vaněček orazítkoval pěknou střelou břevno.
Byla to těžká robota, ale kluci zápas zvládli na jedničku. Důležité bylo, že po vyrovnávající brance do šatny nepanikařili a soustředěným výkonem si šli pro další 3 body. Celý mančaft zaslouží absolutorium!