U13 FKJS – J. Hradec

3.11.2018 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 13. kolo

V duelu s J. Hradcem jsme potřebovali nutně zvítězit, abychom odčinili předchozí nepovedený zápas v Prachaticích a především si udrželi výhodnou pozici na čele tabulky. S tímto odhodláním kluci na hřiště vyběhli a dle výkonu na hřišti to bylo znát.
Začali jsme velice aktivně a první nadějnou příležitost měl Karel Kloud, když se na levé straně uvolnil do středu pokutového území, ale jeho střela měla opačnou faleš, než bylo zapotřebí. V 9' minutě přišla ledová sprcha; při prvním pobytu v našem pokutovém území zahrávali hosté rohový kop a nedůslednost našich hráčů odkopnout potulující se balón v našem brankovišti hosté bleskově využili - 0-1. Naštěstí nás tato branka psychicky nenahlodala a kluci pokračovali v aktivní nátlakové hře. Ve 12' nejprve střelu Kamila Dejmka brankář hostů vyrazil, v pokračující akci dostal přihrávku do pokutového území Karel Kloud a zakončit ho hosté nedovolili pouze za cenu nedovoleného zákroku. Na značku pokutového kopu si balón postavil Jan Volf a bylo srovnáno - 1-1. Ve 13' vyslal Lukáš Vaněček nepříjemnou skákavou střelu, kterou brankář hostů s námahou vytáhl na tyč. Ve 14' pálil z dobré pozice Adam Rejšek, brankář hostů musel vytáhnout další kvalitní zákrok. V 19' vnikal z levé strany Matěj Peleška do pokutového území, jeho zblokovaná střela, propadla na pravou stranu k Adamu Rejškovi a ten v bezprostřední blízkosti gólmana ukázal velký přehled a elegantně ho technickým kopem přehodil  - 2-1. V 26' předvedl na pravém křídle pěknou individuální akci Honza Tomšovic, následnou přihrávkou našel nabíhajícího Karla Klouda a ten byl v zakončení přesný - 3:1. V 29' vyslal Lukáš Vaněček ukázkovou průnikovou přihrávkou do šance Karla Klouda, ten vhodný moment k zakončení zmeškal a jeho střelu z bezprostřední blízkosti brankař vyrazil.
V přestávce jsme naše svěřence nabádali, ať nezaspí úvod 2. poločasu , nejlépe přidají 4. gól, který by byl patrně rozhodující. Kluci tento scénář do puntíku splnili a v 35' předvedli akci utkání Karel Kloud s Adamem Rejšek, když opakovanými rychlými přihrávkami přivedli hostující hráče do role statistů a druhý jmenovaný technickým kopem zopakoval mazácké zakončení z prvního poločasu - 4-1. Hosté se snažili přidat na aktivitě a udělat něco s průběhem zápasu a chvílemi měli i více ze hry, vytvořili si několik standardních situací, ale naše defenzíva pracovala spolehlivě a do šancí soupeře nepouštěla, naopak jsme podnikali nebezpečné protiútoky. V 60' rozehrával přímý kop Filip Švejnoha; jeho střelu brankář hostů neudržel a Lukáš Vaněček byl při dorážce pohotový a učinil tak gólovou tečku za tímto utkáním  - 5-1.
Pochvalu zaslouží celý mančaft, který si šel kvalitním výkonem proti těžkému soupeři cílevědomě pro 3 body. Z individuálních výkonů nutno zmínit Filipa Švejnohu, výborně dirigujícího naší defenzívu; Lukáše Vaněčka, který mimo svých ofenzívních schopností odvedl obrovské penzum práce ve hře dozadu a Adama Rejška pro jeho velký přehled v zakončení, za který by se nemuseli stydět ani vyspělí hráči daleko vyšších věkových kategorií.