20.5.2023 17:00 KP mužů 2022/2023 27. kolo
2 - 3
KONEC

Detail zápasu

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Junior Strakonice 2:3 (1:1) Góly: 27. Gažák, 71. Kurali – 58. a 84. Chalupa, 4. Bílý. Rozhodčí: Pečenka – Barva, Votava. Delegát: Jodl. ŽK: 2:3 (Kurali, Popovič – Bublík, Krejčí, Chalupa). ČK: 1:0 (52. K. Brůha). Diváků: 150.
Sestava FK Junior Strakonice: Kozlík – Jandera, Rozhoň, Bublík, Rybák – Štoger ( 81 min. Kafka ), Chalupa ( 89 min. Vondrák ) – Pomej ( 66 min. Míčka ), Bílý, Butnaru ) 59 min. Máška ) – Krejčí ( 89 min. Boukalík )
Ještě byl připraveni do hry ZahrádkaTrenér – Čakrt Tomáš, masér Šobor Martin a vedoucí Cibulka Jiří
Rohy : 6 : 7Střely na branku : 4 : 10Střely mimo branku : 3 : 3
Žluté karty : 2 : 3 75 min. Popovič, 86 min. Kurali - 73 min. Bublík, 88 min. Chalupa, 90 min. Krejčí
Červené karty: 1 : 0 52 min. brankář Brůha
Soupeře jsme zaskočili, když jsme hned od úvodního hvizdu převzali iniciativu, ze které ve 4 minutě vznikl rohový kop a Krejčí ho naservíroval Bílému, který ho nádherně trefil k tyči 0:1. V 6 minutě se domácí Macák dostal až před Kozlíka a ten se nebojácně vrhnul pod nohy a zabránil tutovému gólu. V 28 minutě Bílý prostrčil balon do vápna Butnarovi a jeho tvrdou střelu mu brankář vykryl. Hned z protiútoku domácí Gažák vyrovnává skóre hlavou na 1:1.
Druhý poločas jsme začínali opět aktivněji než domácí a v 51 minutě Krejčí vysunul Bílého za obranu, který postupoval sám na brankáře, který ho fauloval před vápnem. Následovala červená karta a trestný kop. Krejčího tvrdou střelu náhradní brankář stačil vyrazit. V 58 minutě Krejčí posunul do vápna balon na nabíhajícího Chalupu, který svou šanci bezpečně proměnil 1:2. V 59 minutě Bublík přesným centrem našel hlavu Krejčího, a jeho střela skončila na břevně. V 72 minutě Máškovu umístěnou střelu brankář zázračně vytáhl na rohový kop. V 74 minutě podnikli domácí ojedinělý útok, který bohužel skončil gólovou trefou Kuraliho 2:2. Domácí i v 10 ožili a získávali převahu, která vyústila třemi rohovými kopy po sobě a nejnebezpečnější byl ten druhý kdy se zaskvěl perfektním zákrokem Kozlík v brance. V 84 minutě přišel rozhodující moment utkání, když Máška nalil Chalupovi na levačku a jeho střela zapadla přesně za bližší tyč 2:3.
Naším nejlepším hráčem byl střelec druhého a vítězného gólu Ondra Chalupa.