SK Lhenice – Muži FKJS

3.11.2018 10:30 I.A třída Muži 2018/2019 13. kolo
0 - 2

Zdařil se nám vstup do utkání, kdy jsme kombinovali po zemi a dostali jsme domácí do defenzívy což sebou přineslo ohrožení branky domácích a to v rozmezí jedné minuty ze dvou rohových kopů Boukalíkem. Na první si naběhl M.Kostka a jeho hlavičku golman stačil vyrazit na roh. Druhý rohový kop už jsme dokázali proměnit Ouškou 0:1. V 26 minutě jsme měli výhodu přímého kpu z 20 metrů a Zušťákova střela skončila těsně nad břevnem.Hra byla stále v naší režii, ale branku jsme moc neohrožovali pouze jsme pálili slepými. Domácí se dostali do nadějné brankové příležitosti až ve 38 min, ale Pořádkovu střelu se na poslední chvíli podařilo Ouškovi  zblokovat na rohový kop. Od této chvíle jsme se dostali pod tlak, ale domácí také naší branku neohrozili.

Druhý poločas začali domácí náporem, ale opět bez ohrožení branky. Po čtvrthodince jsme se z tlaku vymanili a podnikli dobrý protiútok, kdy si zakombinovali po levé straně Bálek s Čapkem, následoval centr do vápna, který byl odvrácen a Němeček pohotově vrátil míč do sítě 0:2. Poté následovala čtvrthodinka, kdy domácí více kecali než hráli a také byli patřičně odměňováni žlutými kartami, což nám vyhovovalo. V 78 minutě se musel poprvé ukázat bravurním zákrokem Reiser, když dělovku mířenou k tyči vytěsnil na rohový kop. V 88 minutě se rozhodl Frček, že projde prostředkem mezi obráncema, ale jeho pokus byl zastaven na vápně faulem. K trestnému kopu se postavil V.Šrámek a jeho střela šla těsně vedle. Zaslouženě jsme si ze Lhenického hřiště odvezli tři body. Domácím jsme tak doma uštědřili první porážku a také prvně nevstřelili doma branku.