Protivín – Muži FKJS

22.8.2020 15:00 KP mužů 2020/2021 1. kolo
2 - 0

První mistrovské utkání po půlroční pauze jsme zajížděli na velice silného soupeře do Protivína. Již od prvních minut si domácí vytvořili převahu a ve 4 minutě po rohovém kopu se k hlavičce dostal Vojta a Lízal ji s námahou vyrazil. Další domácí šance přišla ve 14 minutě, kdy po centru do vápna Kosík minul Lízalovu branku. Až ve 30 minutě jsme se dostali do zakončení Hovorkou, ale jeho střela nebyla dost razantní a tak si s ní domácí brankář poradil. Ve 34 minutě dali domácí gól Vorlem Zb., ale pro postavení mimo hru nebyla uznána. Poločas tedy skončil 0 : 0.
Druhý poločas svým charakterem byl stejný ale tentokráte domácí dvě šance přetavili v góly. V 52 minutě se po centru ze strany prosadil v souboji hlavou Mikeš a dává na 1 : 0. O 5 minut později se prosadil z trestného kopu Zb. Vorel a dává kolem zdi k tyči na 2 : 0. Za tohoto stavu jsme se více osmělovali a vyráželi do častějších protiútoků a dostali se i do gólových šancí, ale hlavičky Hovorky a Němečka cíl nenašly. Domácí poté také v šancích pálili slepými. Za zmínku stojí ještě 76 minuta, kdy po centru z tr. kopu Sládka dává Hovorka hlavou góla, ale praporek pomezního byl jiného názoru – postavení mimo hru.