1.4.2023 16:30 KP mužů 2022/2023 20. kolo

Sestava FK Junior Strakonice: Kozlík – Smola, Rozhoň, Bublík, Rybák – Chalupa, Benedikt – Jandera, Krejčí, Zahrádka – Bílý
Ještě byl připraven brankář Lízal
Trenér Tomáš Čakrt, asistent Linhart Martin, vedoucí Cibulka Jiří, masér Šobor Martin
Rohy : 4 : 4Střely na branku : 12 : 6 Střely mimo : 3 : 3
Žluté karty : 3 : 3 32 min. Krejčí, 34 min. Rybák, 66 min. Smola – 51 min. Petr, 71 min. Vorel a Hornát
Červené karty: 1 : 0 71 minuta Jandera
Po více než roce jsme odehráli na nově zrekonstruovaném stadionu na Křemelce první mistrovské utkání proti Protivínu a samozřejmě jsme chtěli tímto utkáním pokřtít stadion výhrou, což se nám po třech smolných porážkách v řadě se soupeři z popředí tabulky podařilo. Doufáme, že nám to přineslo štěstí do dalších bojů o body. Podařilo se nám oplatit vysokou porážku z podzimu. Již v 8 minutě Benedikt napřáhl z 25 metrů a brankář měl velké starosti. V 10 minutě pěkná akce začala u Rybáka přes Chalupu, který centrem našel ve vápně Janderu a jeho přiklepnutí proměnil Krejčí 1:0. Ve 14 minutě zahrozili hosté Říhou, ale Kozlík se zaskočit nenechal. Ve 22 minutě pěkná spolupráce Bílého s Krejčím skončila gólem Bílého na 2:0. Ve 28 minutě trestný kop z půlky zahrávaný Bublíkem se míč odrazil za vápno a Chalupa ho uklidil k tyči na 3:0. Ve 38 minutě vybojoval Bílý balon, narazil si s Krejčím a rozvlnil síť počtvrté 4:0. Ve 43 minutě trestný kop Vorla Kozlík vytáhl na rohový kop. Jěště ve 45 minutě po rohovém kopu Krejčího Bublíkova bomba trefila na čáře golmana.
Druhý poločas v 52 minutě Jandera pronikl do vápna, jak se říká nalil Chalupovi na vápno a ten přestřelil. V 54 minutě podnikli hosté hezkou akci po níž se dostal do tutovky Nedvěd, ale Kozlík výborným zákrokem gólovku chytil. V 57 minutě akci domácích rozjel Krejčí, vyslal Bílého, který pronikl do vápna, naznačil střelu a přesně přihrál Janderovi, který dal gól do prázdné branky 5:0. V 71 minutě přišla kaňka zápasu, kdy byl vyloučen domácí Jandera. V 82 minutě hosté korigovali Říhou stav na 5:1. Po rozehrání ze středové čáry se dostal do šance Bílý a svým třetím gólem uzavřel na konečných 6:1.
Naším nejlepším hráčem byl střelec tří gólů Tom Bílý.