18.3.2023 15:00 KP mužů 2022/2023 18. kolo

Sestava FK Junior Strakonice : Lízal – Smola, Rozhoň, Bublík, Rybák ( 64 min. Děd ) – Benedikt, Míčka ( 81 min. Boukalík ) - Chalupa, Bílý, Zahrádka ( 17 min. Máška ) – Krejčí
Trenér – Tomáš Čakrt, asistent Martin Linhart
Rohy : 6 : 6Střely mimo branku : 3 : 2 Střely na branku : 4 : 6
Žluté karty : 0 : 2 - 44 min. Szó , 58 min. Beko
Druhý jarní mistrovský zápas jsme se utkali na domácím hřišti s jedním lídrů této soutěže. V prvním poločase byli hosté lepší na míči, ale my jsme hráli soustředěně a vyráželi do nebezpečných brejků. První šanci jsme si vytvořili ve 13 minutě, když trestný kop Krejčího do vápna zakončoval Rybák na zadní tyči vedle. V 15 minutě Lafata z vápna trefuje branku, ale Lízal ji chytá. Ve 23 minutě po centru Bublíka z poloviny hřiště si ve vápně dobře zpracoval Bílý, ale vyslal slabou střelu, kterou brankář chytil. V 28 minutě po rohu Krejčího Bublík hlavou orazítkoval břevno. Ve 30 minutě Lafata hlavou trefil tyč. Ve 36 minutě po rohu Lafata orazítkoval druhou tyč. Ve 42 minutě Krejčí z trestného kopu z 20 metrů jen těsně minul branku.
Ve druhém poločase se čekalo na brankovou příležitost do 69 minuty, kterou bohužel pro nás skončila Lafatovo gólem na 0 : 1. V 81 minutě jsme ve vápně zahráli rukou a nařízenou penaltu Miklík poslal vedle. V 85 minutě se v šanci objevil opět Lafata a mazácky ji proměnil 0 : 2. Ještě v závěru jsme mohli korigovat výsledek Bílým, ale ten trefil brankáře.
Náš nejlepší hráč byl v tomto utkání Martin Rozhoň.