J. Hradec – U13 FKJS

16.6.2019 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 26. kolo

Rozlučka s letošním ročníkem KP byla vítězná.

V 4' jsme předvedli po naší pravé straně pěknou kombinaci po ose Daniel Reindl - Adam Rejšek - Jan Tomšovic; posledně jmenovaný předložil balón do brankové pozice Honzovi Volfovi, který se nemýlil -0:1! Vzápětí zahrozili dvakrát domácí; v 4' zachraňoval na brankové čáře Lukáš Pacák a v 8' nás kvalitním zákrokem podržel Maty Janda. V 11' se nejdříve Martin Zeman zastřeloval střelou do břevna, aby následně přímý kop po faulu na našeho hráče poslal umístěnou střelou kolem zdi k tyči - 0:2! V 28' se probíjel do pokutového území Lukáš Vaněček, domácí zadáci stačili balón pouze odrazit na Honzu Tomšovice a ten střelou k přední tyči vstřelil uklidňující gól do šatny - 0:3!

Ve 2. poločase přidali domácí na důrazu, přesto jsme přidali v 42' gól na 0:4, když po faulu na Štěpána Macha proměnil Jonáš Kostka pokutový kop. V 50' orazítkoval Adam Rejšek břevno. V 51' domácí zaznamenali čestný úspěch - 1:4! V 60' po výborné individuální akci Michala Čumpelíka po levé straně zakončoval Honza Volf, jeho střelu domácí gólman vyrazil do vnitřní tyče a vzápětí balón chytil pravděpodobně již za brankovou čárou, sudí však situaci posoudil v náš neprospěch. Závěrečný hvizd sudího jsme uvítali s úlevou, jelikož domácí po vstřelené brance ještě vystupňovali svůj důraz a naše kluky vyváděly některé velmi tvrdé zákroky z míry.

Dnes je nutno ocenit velice soustředěný, kolektivní a pracovitý výkon celého týmu podpořený patřičnou dávkou fotbalovosti. Sezónu jsme tedy symbolicky zakončili vítězně, jakož drtivou většinu zápasů tohoto ročníku v KP i 1.A třídě a klukům patří zato velký dík! V konečném pořadí KP nám patří s největší pravděpodobností bronzová příčka, byť máme při bodové rovnosti s druhým Milevskem lepší vzájemné zápasy, avšak horší celkové skóre, což je zřejmě v žákovské kategorii hlavní kritérium pro určení pořadí.