Berle už Jan Zušťák odložil

Strakonice – Už před více než měsícem se fotbalový útočník Jan Zušťák, od nadcházející sezony posila Junioru Strakonice pro I. A třídu, podrobil lékařskému zákroku. Nechal si vyčistit meniskus a chrupavku.

Foto: Deník / Petr Brůha

Jak je na tom nyní? „Cítím se dobře. Asi před týdnem jsem už odložil berle a začínám běhat a jezdit na rotopedu. Uvidíme dál,“ uvedl kanonýr ve čtvrtek 27. července. Kdy se potká naplno i s míčem, to podle svých slov zatím netuší, ale snad hodně brzy. „Od příštího týdne začínám tréninky s píseckými kluky jako trenér, takže si s nimi asi dám bago,“ podotkl Jan Zušťák.

Pevně věří, že na start nového ročníku (úvodní zápas hrají Strakoničtí 20. srpna) bude stoprocentně připraven. „Ale protože jsem trenérsky zavázán v Písku, budu s Juniorem stíhat jen mistrovské zápasy. Jsme tak i domluvení,“ upřesnil strakonický odchovanec. Zkušený hráč tak bude trénovat víceméně individuálně, se spoluhráči se zřejmě potká jen při předzápasovém tréninku.

Prvním soupeřem Junioru bude doma Lokomotiva České Budějovice.

Autor: Miloš Vrátný

Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/berle-uz-jan-zustak-odlozil-20170731.html