Archiv: Články

Turnaj přípravek ve Strakonicích

Dne 16.6.2018 se odehrál již 16.roč. turnaje Ml. a St. přípravek ve fotbale na hřišti ve Strakonicích na Sídlišti.

Mladší přípravka byla rozlosována do dvou skupin po 6 mužstvech .

První semifinále 1 FK Příbram - Junior Strakonice  3 : 5

Druhé semifinále FK Horažďovice - TJ Hradiště Junior Strakonice 2 - FK Horažďovice 4 : 0

12. Místo Junior Strakonice 1

Turnaje starších přípravek se zúčastnilo 8 mužstev, které hráli každý s každým.

Na 1 místě se umístnilo mužstvo TJ Sušice bez ztráty bodu. O druhém místě rozhodl vzájemný zápas mezi FK Horažďovicemi a Juniorem Strakonice 1:2. I ostatní mužstva podávala velice kvalitní hru, ale prostě nikdo musí být poslední a na tom myslím nezáleží.

8. Místo TJ Dražejov

Zvláštní poděkování patří rozhodčím - p. Kaník , p. Krejčik , p. Anšlág a p, Frčkovi. Organizačním pracovníkům - p. Boukalík, p. Mašek, p. Janoch, za velice dobře připravené hřiště panu Rosteckému a jeho kolegům.Taktéž veliké poděkování patří všem sponzorům bez, kterýc by turnaj nemohl být.

Prostě všem patří poděkování a doufám, že se za rok zase sejdeme ve zdraví a strávíme velice pěkný den na hřišti ve Strakonicích.

Foto Jan Škrle, Text Martin Chylík

Kanonýr Zušťák úřadoval! Hattrickem za poločas rozhodl o výhře nad Vodňany

To bylo představení! Hattrickem v první půli se blýskl v derby útočník fotbalistů Junioru Strakonice Jan Zušťák. Položil jím základ výhře v předposledním 25. kole I. A třídy nad Vodňany v poměru 4:2 (3:1). Necelé dvě stovky fanoušků viděli v neděli 10. června Na Křemelce zápas výborné úrovně. V první čtvrthodině měli domácí několik slibných šancí, ale neproměnili je. Do vedení se tak dostali hosté ve 20. minutě, kdy penaltu po faulu proměnil Kunc. Pak ale začal úřadovat strakonický kanonýr. Nejprve ve 29. minutě z úhlu vyrovnal, ve 37. minutě přidal tváří v tvář brankáři druhý gól a ve 45. minutě z penalty stanovil na poločasových 3:1. Po změně stran už tempo opadlo, v 70. minutě hostující Polanský ještě duel zdramatizoval, ale hned v další minutě přidal domácí Tomáš Kostka čtvrtý gól a Junior slavil vítězství o dva góly a to, že v tabulce určitě skončí právě před Vodňany.

Text/Foto – Miloš Vrátný (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Starší dorost Junioru porazil posledního o třídu, góly střílel až ve druhé půli

Roli favorita potvrdili. Fotbaloví starší dorostenci Junioru Strakonice v předposledním 25. kole krajského přeboru v sobotu 9. června dopoledne doma zdolali poslední Čtyři Dvory rozdílem třídy. Vyhráli 3:0 (0:0), ovšem v první půli dobývali branku soupeře marně. Měli jen dvě větší šance - při jedné z nich se vyznamenal gólman hostů a při druhé šel balon těsně vedle tyče. Skóre otevřel v 52. minutě Bálek, o necelých deset minut později náskok navýšil Brož a na 3:0 upravil v 90. minutě svojí trefou Čapek. Strakoničtí tak na jistém druhém místě jen rozšířili počet bodů.

O POHÁR MĚSTA HORAŽĎOVICE: 8. místo r.2010

Na sváteční úterý 8.5.2018 se uskutečnil v Horažďovicích výborně obsazený turnaj mladších přípravek. Stejně jako v minulém roce byl tento turnaj určen pro děti narozené v roce 2010 a mladší. Tentokrát se turnaje zúčastnilo 12 týmů, tedy o 2 více než v minulém roce. Byli jsme velmi potěšeni, že náš turnaj doplnily děti ze Slavie Praha a z FC Písek. Průběh a výsledky jednoznačně potvrdily, že nově zúčastněné týmy pomohly opět posunout kvalitu turnaje o kousek výše. Krátce k systému turnaje..
Utkání se hrála na 1x 12 minut na 3 hřištích herním systémem 4+1. Mužstva byla rozdělena do 2 skupin po 6 týmech. Týmy, které se ve svých skupinách umístily na 1. až 3. místě postupovaly do ,, zlaté skupiny ,, o 1. až 6. místo. Mužstva, která skončila v základních skupinách na 4. až 6. místě si zahrála ve ,, stříbrné skupině ,, o konečné 7. až 12. místo. Výsledky ze základních skupin se započítávaly do bojů o celkové umístění.
SKUPINA ´A´:
Ve skupině A jasně dominovaly děti ze Sparty Praha –Bílá, které dokázaly zvítězit ve všech 5 utkáních. Do ,,zlaté skupiny,, ještě z této skupiny postoupily Kohouti Rokycany a Jihočeská fotbalová akademie .
Umístění: Základní skupina A
1.AC Sparta Praha- Bílá 15b, 2.Kohouti Rokycany 9b, 3. JFA Č.B. 7b, 4.FC Viktoria Plzeň 7b, 5.Jiskra Domažlice 2b, 6.Junior Strakonice 2b.
Výsledky: Základní skupina A
Kohouti vs. AC Sparta- bílá 2:6, Junior vs. JFA 0:3, FC Viktoria vs. Domažlice 6:4, AC Sparta – bílá vs. Junior 8:1, Domažlice vs. Kohouti 1:3, JFA vs. FC Viktoria 3:2, Domažlice vs. AC Sparta – bílá 0:5, FC Viktoria vs. Junior 3:3, Kohouti vs. JFA 1:0, AC Sparta – bílá vs. FC Viktoria 4:1, JFA vs. Domažlice 2:2, Junior vs. Kohouti 1:4, JFA vs. AC Sparta – bílá 1:2, Kohouti vs. FC Viktoria 1:6, Domažlice vs. Junior 3:3.
SKUPINA ´B´:
Ve skupině B dominovaly děti ze Slavie Praha a z Písku. Do ,,zlaté skupiny,, ještě ze 3. místa postoupily pořádající Horažďovice.
Umístění: Základní skupina B
1.FC Písek 13b, 2.SK Slavia Praha 12b, 3. FK Horažďovice 8b, 4.AC Sparta Praha - Rudá 7b, 5. SK Klatovy 3b, 6.TJ Sušice 0b.
Výsledky: Základní skupina B
Písek vs. AC Sparta-rudá 2:1, Sušice vs. SK Slavia 0:7, Horažďovice vs. Klatovy 5:0, AC Sparta-rudá vs. Sušice 8:0, Klatovy vs. Písek 0:8, SK Slavia vs. Horažďovice 6:1, Klatovy vs. AC Sparta-rudá 1:8, Horažďovice vs. Sušice 3:0, Písek vs. SK Slavia 4:3, AC Sparta-rudá vs. Horažďovice 2:2, SK Slavia vs. Klatovy 5:1, Sušice vs. Písek 2:6, SK Slavia vs. AC Sparta Praha-rudá 6:1, Písek vs. Horažďovice 4:4, Klatovy vs. Sušice 7:2.
STŘÍBRNÁ SKUPINA o 7. až 12.místo:
Výsledky: Stříbrná skupina
Sušice vs. FC Viktoria 3:2, Klatovy vs. Domažlice 3:4, Strakonice vs. AC Sparta- rudá 0:9, FC Viktoria vs. Klatovy 2:3, Sušice vs. Domažlice 1:2, AC Sparta-rudá vs. FC Viktoria 5:0, Strakonice vs. Klatovy 5:3, Sušice vs. Strakonice 2:4, Domažlice vs. AC Sparta-rudá 0:7.
ZLATÁ SKUPINA o 1. až 6.místo:
Výsledky: Zlatá skupina
Horažďovice vs. AC Sparta – bílá 1:3, SK Slavia vs. Kohouti 8:1, JFA vs. Písek 1:5, AC Sparta-bílá vs. SK Slavia 5:5, Horažďovice vs. Rokycany 1:4, Písek vs. AC Sparta-bílá 7:2, JFA vs. SK Slavia 0:3, Horažďovice vs. JFA 2:3, Kohouti vs. Písek 3:3.
KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE:
1. FC Písek, 2. SK Slavia Praha, 3. AC Sparta Praha – Bílá, 4. Kohouti Rokycany, 5. JFA České Budějovice, 6. FK Horažďovice, 7. AC Sparta Praha – Rudá, 8. Junior Strakonice, 9. Jiskra Domažlice, 10. SK Klatovy, 11. FC Viktoria Plzeň, 12. TJ Sušice.
NEJLEPŠÍ STŘELCI TURNAJE:
1. Lukáš Luka ( FC Písek ) 19 gólů, 2. Ondřej Korbel ( Horažďovice ) 13 gólů, 3. Matěj Červený ( FC Písek ) 12 gólů.

Závěrem se zaslouží poděkovat rozhodčím a pořadatelům, kteří velkou měrou přispěli ke zdárnému uskutečnění turnaje. Rodičům, že příkladně fandili a podporovali své ratolesti a samozřejmě dětem, které předvedly obdivuhodné výkony !!!

Český Krumlov byl pro strakonické dorostence snadné sousto

Osmadvacet z třiceti možných. Tolik bodů dohromady získali na jaře dorostenci strakonického Junioru, kteří se drží v popředí tabulek krajských přeborů. Mladší tým sice minule promrhal dvoubrankové vedení, ale tentokrát si otevřel střelnici. Soupeře z Českého Krumlova zostudil deseti góly a žádnou radost hostům nedovolili ani starší kolegové, ti zvítězili 3:0.

Text/Foto – Jan Petráš (Jižní Čechy TEĎ – Strakonicko)

Starší dorost
• 19. kolo, sobota 28. dubna:
Junior Strakonice – Český Krumlov 3:0 (1:0).
Branky: 14. Touš, 60. Vaněček, 76. Juhaňák.

Mladší dorost
Junior Strakonice – Český Krumlov 10:0 (6:0).
Branky: 2., 33. a 55. Vaněček, 12. a 46. Braťka, 5. Šimek, 17. Hlava, 27. Brož, 63. Pavelka, 68. Fábera.