Vimperk – Muži FKJS

2.6.2018 15:00 I.A třída Muži 2017/2018 24. kolo

Začátky zápasů se pro nás poslední dobou stávají noční můrou. Již ve druhé minutě po prohraném hlavičkovém souboji před vápnem šel  domácí Samohejl sám na Lízala a proměnil. V 9 minutě podnikli domácí druhý útok a opět Samohejl sám v tváří tvář před Lízalem, ale tentokrát dává vedle. V 11 minutě jsme měli první náznak šance, ale golman domácích včas vyběhl proti Dohonyimu a vstřelení gólu mu zabránil. V 15 minutě se Samohejl ve vápně zmocnil balonu a jeho zakončení mu zneškodnil Lízal. Od této chvíle se v našich řadách hra zklidnila a začali jsme přebírat otěže hry my. Ve 24 minutě vyslal Kostka dlouhý pas za obranu, kam si naběhl Dohonyi, vrátil balon na vápno Juhaňákovi a jeho levačka pořádně vystrašila domácího golmana. V 35 minutě pěkná kombinační akce po pravé straně Juhaňáka s Dohonyim. Posledně jmenovaný nacentroval do vápna, míč prošel až k Boukalíkovi a jeho střelu opět brankář kryje. Ještě v 45 minutě se opět vyznamenal brankář domácích, když po kombinaci Kostky s Dohonyim vyrazil gólovku na rohový kop.

Druhý poločas jsme měli celý v naší režii, ale góla jsme se nedočkali. Hned v úvodu Kostka uvolnil do vápna Bálka, ale golman domácích se nenechal překonat. Do další šance jsme se dostali až v 70 minutě, když na Dohonyiho centr si naběhl Juhaňák a jeho hlavička skončila těsně vedle. V 77 minutě se dostali na dostřel naší branky domácí a to z trestného kopu. Míč si postavil Pospíchal a pořádně vystrašil Lízala. Střela šla o decimetry vedle. To bylo ze strany domácích vše ve druhém poločase. My jsme ještě dvakrát ohrozili branku a to v 80 minutě Dohonyi  vystřelil z 20 metrů a golman jeho střelu stačil vyrazit. Poslední naše šance přišla v 85 minutě, Kostka dal průnikovku do vápna na Dohonyiho a jeho zakončení šlo těsně vedle. V průběhu druhého poločasu  trenér poslal na hřiště dva nové dorostence Petráně Dominika a Chvostu Richarda, kteří si vyzkoušeli dospělí fotbal a oba dva svou příležitost zvládli dobře.