U13 FKJS – Vimperk

25.8.2018 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 3. kolo
6 - 2

Timeline

Do zápasu jsme proti úřadujícímu vítězi KP "vlétli raketově" a ve 4' jsme se po pěkné akci zakončené Lukášem Vaněčkem přesnou střelou na zadní tyč ujali vedení na 1:0. O minutu později Karel Kloud v rychlém protiútoku míč ideálně předložil Kamilu Dejmkovi a ten s přehledem zakončil kolem brankaře na 2:0. Soupeř se od 15' dostal herně do zápasu a měl územní převahu, ze které vytěžil 2 příležitosti, když střelu z úhlu Filip Sokol vytěsnil na tyč a druhou nebezpečnou střelu stačil vykrýt. My jsme byly pořád nebezpeční z rychlých protiútoků. V posledních vteřinách 1. půle jsme vstřelili důležitý gól na 3:0, když náš brankař Filip Sokol našel výborným pasem po levé straně naběhnuvšího Michala Čumpelíka, který prodloužil balón na Karla Klouda do samostatného nájezdu, brankář hostí stačil vykrýt, ale na dorážku Martina Zemana již nestačil!
Do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně jako do první. Ve 34' byl Honza Volf v rychlostním souboji s vimperskými obránci rychlejší a s přehledem míč uklidil podél brankaře na 4:0! Ve 41' se dostal po výborném vysunutí do samostatného úniku Matěj Peleška a jeho kličku zmařil gólman vimperských pouze nedovoleným zákrokem. Míč si na pomyslný penaltový puntík postavil Karel Kloud a s přehledem navýšil na 5:0! Menší komplikace nastala v 46' a 49', když jsme po našich chybách do té doby jinak výborně hrající obrany nechali soupeře zkorigovat na 2:5. Gólovou tečku jsme však za dnešním výborným výkonem udělali my, když Michal Čumpelík z rohového kopu byl před brankou patřičně důsledný a dorážkou zpečetil na konečných 6:2!
Trenérsky se nedalo klukům nic vážnějšího vytknout,  2 velké chyby v obraně přišly za stavu, kdy bylo o výsledku zápasu již prakticky rozhodnuto. Proti nepoměrně silnějšímu soupeři oproti minulému týdnu jsme velmi dobrý výkon ještě vystupňovali a připsali si velmi cenné a zároveň zasloužené vítězství nad kvalitním soupeřem! Chválit musíme celý tým, ale je třeba vyzdvihnout Filipa Sokola, který vzal na sebe odpovědnost zastoupit v brance chybějícího Matyáše Jandu, což se mu zdárně podařilo a navíc ještě přidal výbornou rozehrávku, což byl možná jeden z klíčových momentů k celkovému úspěchu! Klukům se po vítězném pokřiku a děkovačce dostalo od fanoušků zasloužených ovací za kvalitní výkon!