U13 FKJS – Hradiště/P.”B

20.10.2018 11:45 KP mladších žáků 2018/2019 11. kolo

V letošní sezóně jsme si již zvykli, že hrajeme proti urostlejším hráčům než máme my, ale v zápase proti Hradišti to byl extrém a někteří naši kluci by s troškou nadsázky neměli problém proběhnut protivníkovi mezi nohama. Nicméně fotbalové kvality, které převažovaly na naší straně jednoznačně přebily tento výškový handicap.
Po krátkém počátečním ostychu ze soupeře, jsme udeřili již v 5', když na pravém křídle předvedl první z dnešních několika výborných individuálních akcí Adam Rejšek, jeho střelu gólman hostí a vyrazil a Honza Volfa dopravil balón do sítě - 1-0. V 18' byl v pokutovém území hostů faulován Lukáš Vaněček a Honza Volf pokutový kop s přehled proměnil - 2-0. V 30' se na pravé straně opět výborně uvolnil Adam Rejšek a střelou pod břevno navýšil naše vedení - 3:0. V 54' dal výsledku konečnou podobu Michal Čumpelík, když po rohovém kopu, aniž by věděl jak, dopravil propadlý balón na jeho nohu do sítě. - 4:0. Hodně šťastný gól, ale zároveň pochvala našemu kapitánovi za výběr místa v brankovišti soupeře.
Celá řada dalších našich šancí zůstala nevyužita. Soupeř se představil jako poměrně vyspělý tým, co se týče rozehrávky,  resp. hry po naše vápno, ale to bylo asi tak všechno. Za celý zápas si vytvořil prakticky jednu gólovou šanci a to ještě náhodně, když ve 40' na propadlý balón Maty Janda ve snaze o vyběhnutí uklouzl, aby vzápětí rozštěpem vystihl kličku hostujícího hráče a celou situaci zachránil.
V zápase, ve kterém se na první pohled mohlo zdát, že hrajeme proti soupeři vyšší věkové kategorie, jsme prokázali roli favorita a získali další 3 body. Kluci předvedli vysoký standard, na který jsme si v této sezóně již tak trochu zvykli. Z velmi dobře hrajícího týmu bychom vyzdvihli výkon Adama Rejška, po jehož kličkách se hradišťským hráčům (o hlavu, u některých i o dvě vyšším) motá hlava možná ještě dnes!