U12 FKJS – Slavia ČB

15.10.2017 11:45 I. A tř. mladších žáků 2017/2018 8. kolo

Proti urostlejšímu soupeři, který měl výraznou podporu v publiku, to byl tuhý boj. Měli jsme mírnou herní převahu, byli fotbalovější, avšak soupeř byl nebezpečnější a měl několik vyložených šancí na rozdíl od nás, když naše akce končili kolem pokutového území max. náznaky příležitostí ve vápně, ale gólovou příležitost jsme si prakticky nevytvořili. Navíc jsme byli v poslední minutě na pokraji porážky, kdy soupeř po naší chycené "malé domů" měl šanci rozehrávat nepřímý kop z bezprostřední blízkosti naší branky, naštěstí neproměnil. Důležitou postavou v naše týmu byl gólman Maty Janda, který nejprve třemi špatnými rozehrávkami vč. chycené "malé domů" poslal soupeře do šancí, aby vzápětí výbornými zákroky svoje chyby napravil. Při penaltovém rozstřelu proměnil tu svoji v páté sérii (před ním proměnil pouze Jirka Kočí, naopak nedali Honza Voják, Filip Sokol a Tom Velek) a v dodatečné 6. sérii ji úspěšně zopakoval, načež soupeře vzápětí vychytal, takže jsme si připsali z tohoto zápasu rozdílový 2. bod. Jinak to byl od nás pouze průměrný výkon, chyběla střelba ze střední vzdálenosti, větší rozhodnost ve vápně, naši útočníci se proti vyspělejším obráncům těžko prosazovali.