Muži FKJS – FK Lažiště

30.9.2018 16:00 I.A třída Muži 2018/2019 8. kolo
2 - 1

Na domácím hřišti o Václavské pouti jsme přivítali lídra tabulky Lažiště. Přišlo se podívat pěkných 250 diváků a myslím, že viděli zajímavý zápas, kdy každý chvilku tahal pilku. První dvacetiminutovka patřila nám a do 5. min jsme si vypracovali dvě nadějné šance. Ta první byla po pěkné kombinaci po levé straně Petra Balouška ze Zušťákem a posledně jmenovaný mířil těsně vedle. Druhá byla na pravé straně, kdy si vyměnili míč Jirka Baloušek s Bálkem, který z dobré pozice branku přestřelil. Ve 20 min. jsme kopali dva rohy za sebou a ten druhý byl zužitkován. Zušťák si naběhl na dobrý centr Bálka a hlavou dává na 1 : 0. Od 25 minuty zase tahali za pilku hosté. Bízek vybídl po trestném kopu Hojdekra, ale ten hlavou dává nad. Ve 34 minutě jsme na levé straně udělali chybu a hosté nás hned potrestali. Pěsta nacentroval před branku a Vokatý srovnává skóre na 1 : 1. O minutu později jsme mohli prohrávat a to opět Pěsta vysunul do brejku Volmuta a ten zakončoval naštěstí vedle Lízalovo branky.

Druhý poločas začali lépe hosté a v 54 minutě měli na noze tutovku, když se ocitl Volmut sám před Lízalem a ten bravurním zákrokem strělu  zlikvidoval. V 56 min. jsme zahrávali rohový kop a vznikli z něho velké zmatky před hostující brankou. Chyběl malý kousek ke skórování. M.Kostka nejdříve trefil břevno a dorážku obránce vykopl z brankové čáry. V 64 minutě Zušťák jak už jsme u něj zvyklí předvedl mazácký kousek, když si břebral před vápnem balon, dvakrát naznačil, znehybněl golmana a z vápna namířil přesně k tyči 2 : 1. V 65 minutě šel Zušťák  z levé strany sám na brankáře a mohl dát hatrik, ale golman jeho zakončení nohama vyrazil.Zbytek zápasu si domácí pohlídali, střídáním rozkouskovali hru a hosty do šance nepustili. Změnu v sestavě oproti minulému zápasu, kterou trenér Cimrhanzl udělal, kdy na hřiště poslal bratry Baloušky se vyplatila. Oba odehráli velmi dobré utkání a byli velkým přínosem pro mužstvo.